Росіяни «угробили» повернуті кораблі ВМСУ – Воронченко

Новини
Захоплені РФ катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу» ВМСУ в порту Керч Фото: ТАСС

Росіяни сильно понівечили малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМСУ, які були повернуті Росією і зараз йдуть на буксирі на базу українського флоту.

Про це в ефірі «4 каналу» повідомив командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко.

«Йде буксирування, швидкість дуже маленька. Вони своїм ходом не йдуть, росіяни їх угробили. Познімали навіть плафони, розетки та унітази. Так що ми зараз покажемо всьому світу варварське ставлення росіян до цього», – заявив Вороченко.

За його словами, буксирний караван у складі українських буксирів «Титан», «Гайдамака» та пошуково-рятувального судна «Сапфір», які буксирують «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу», має підійти до бази орієнтовно о 16:00.

Нагадаємо:

  • 18 листопада Росія передала українській стороні кораблі ВМСУ, захоплені російським військовими 25 листопада 2019 року в Чорному морі в районі Керченської протоки. При цьому в РФ стверджують, що передали кораблі Україні не на вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а лише «на відповідальне зберігання», оскільки вони все ще – речовий доказ у кримінальній справі про «незаконне порушення кордону РФ».
  • Катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, повернуті Росією, у супроводі українських буксирів «Тітан», «Гайдамака» та пошуково-рятувального судна «Сапфір» прямують додому на базу українського флоту в Одесі.
  • Як повідомив головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко, буксирний караван з малими броньованими артилерійськими катерами «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовим буксиром «Яни Капу» ВМСУ, зважаючи на його швидкість та погодні умови, буде йти до Одеси майже дві доби.
  • У МЗС заявили, що Україна проведе перевірку і експертизу повернутих РФ кораблів ВМСУ, щоб визначити їх стан та встановити, що саме було вилучено російської стороною. Однак попри повернення кораблів, розгляд ініційованого Україною спору у Міжнародному трибуналі ООН з морського права триватиме для встановлення порушення РФ Конвенції ООН з морського права під час затримання і утримання український кораблів і їх екіпажів.