- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Кримських суддів-зрадників, які переслідували учасників мітингу біля Верховної Ради АРК, підозрюють у воєнних злочинах

Прокуратура АРК повідомила про підозру у скоєнні воєнних злочинів двом колишнім суддям Апеляційного суду АР Крим, які після окупації півострова перейшли на службу Росії і вже у складі так званого «Верховного суда Республики Крым» переслідували учасників проукраїнського мітингу, що відбувався біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури автономії.

«Прокуратура АР Крим повідомила про підозру двом колишнім суддям Апеляційного суду АР Крим, а на момент вчинення злочину – «суддям» незаконно створеного «Верховного суда Республики Крым», у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК (порушення законів та звичаїв війни), за фактами кримінального переслідування учасників проукраїнського мітингу, що відбувався біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року», – зазначили у відомстві.

Як вказали у прокуратурі, «правоохоронці» окупованого Криму під час «слідства» стверджували, що саме проукраїнськи налаштовані учасники мітингу нібито організували масові безпорядки 26 лютого під будівлею Верховної Ради автономії. За цими фактами ними незаконно було пред’явлено обвинувачення одному заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу та іншим активістам.

«Обвинувальний акт розглядався колегіально «суддями» незаконно створеного «Верховного суда Республики Крым», які під час судового розгляду, в порушення положень ч.4 ст.75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, позбавили одного з керівників Меджлісу передбачених прав та засобів захисту, порушили право останнього на судовий розгляд за його присутності, упереджено та однобічного надали оцінку зібраним доказам», – наголосили у відомстві.

За результатами судового розгляду, окупаційні «судді» незаконно винесли вирок, яким Ахтема Чийгоза визнали винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.212 УК РФ, тобто в організації масових заворушень, яких він не вчиняв.

«День 26 лютого 2014 року став днем опору Криму російській окупації. Під стінами Верховної Ради автономії пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. У результаті сутичок двоє людей загинули. З того моменту на півострові розпочались незаконні, політично вмотивовані переслідування українських громадян, які відкрито виступали проти окупації півострова», – зазначив прокурор АРК Ігор Поночовний.

«Зазначені дії «суддів» були першими проявами реалізації політики переслідуванням українців в Криму, яка, нажаль, триває й досі», – додав він.

Нагадаємо: