МЗС Туреччини спростувало російський фейк про відновлення поромного сполучення з Кримом

Міністерство закордонних справ Туреччини спростувало фейк російський ЗМІ про відновлення поромного сполучення з окупованим Кримом. Заборона на вантажні та пасажирські перевезення на півострів залишається чинною.

Міністерство закордонних справ Туреччини Фото: aa.com.tr

Про це в мікроблозі Twitter повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«МЗС Туреччини на звернення посольства спростувало черговий фейк російської пропаганди про нібито відновлення морського сполучення Керч-Зонгулдак», – написав український дипломат.

Крім того, в коментарі турецькому бюро агентства QHA media в МЗС Туреччини підкреслили, що політика Анкари про невизнання незаконної окупації Криму Росією залишається незмінною.

«Політика Анкари щодо Криму не зазнала змін», – заявили у зовнішньополітичному відомстві, коментуючи поширену російськими ЗМІ інформацію про нібито відновлення поромного сполучення між Туреччиною та окупованим Кримом.

У турецькому МЗС відзначили, що розслідують подібні твердження, постійно контактуючи в цьому питанні з українською стороною.

Також у відомстві нагадали, що в Туреччині заборонено морське сполучення з Кримом як для торгових, так і для пасажирських перевезень.

Як повідомлялось, 22 листопада в Криму директорка російської автономної некомерційної організації «Південний регіональний центр підтримки експорту» Наталія Сєрова на засіданні комітету «Госсовета Криму» з економічної політики, промисловості та розвитку підприємництва заявила про нібито відновлення поромного сполучення між закритим Україною портом Керч і турецьким портом Зонгулдак. Однак трохи пізніше вона виступила зі спростуванням свого ж повідомлення.

Про наміри відновити відновити автомобільне поромне сполучення з Туреччиною окупаційна «влада» Криму заявляла у серпні 2018 року.

Нагадаємо: 

  • Поромне сполучення між окупованим Кримом і Туреччиною було зупинено з середини березня 2017 року, коли Туреччина заборонила обслуговувати будь-які судна, що приходять з портів окупованого Криму, а також заборонила будь-яким своїм судам заходити в кримські порти.
  • В серпні 2015 року було організоване поромне сполучення між окупованим Севастополем і турецьким портом Зонгулдак. Також пороми працювали по лінії Євпаторія – Зогулдак; обговорювалися плани з відкриття лінії Феодосія – Зонгулдак.
  • В липні 2014 року Україна офіційно закрила порти Криму для міжнародного судноплавства. Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури від 16.06.2014 р «Про закриття морських портів» були закриті морські порти Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта і Євпаторія, а всі документи, видані капітанами морських портів з 15 липня 2014 року, є незаконними.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine