Дудку і Бессарабова знову етапували з Сімферополя в СІЗО РФ

Українських політв'язнів Олексія Бессарабова і Володимира Дудку знову етапували із Сімферопольського СІЗО до РФ.

Олексій Бессарабов і Володимир Дудка Фото: Facebook Илья Дудка

За даними Кримської правозахисної групи, зараз українці перебувають у Краснодарському слідчому ізоляторі №1.

Правозахисники відзначають, що на даний момент невідомо, в яких саме колоніях Дудка і Бессарабов відбуватимуть своє незаконне покарання і як довго перебуватимуть на етапі в Краснодарі.

18 листопада їх етапом доставили з Москви, де розглядалася апеляція на вирок, назад до окупованого Росією Сімферополя. Там в СІЗО політв’язням не видавали постільну білизну та ковдри протягом декількох днів.

Правозахисна група підкреслює, що етапування громадян України з Криму в Росію порушує статтю 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, що забороняє переміщати жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

Як повідомлялось, у вересні стало відомо, що засуджених у окупованому Криму за сфабрикованою ФСБ «справою диверсантів» севастопольців Олексія Бессарабова і Володимира Дудку етапують із СІЗО №1 Сімферополя до Москви для розгляду апеляційної скарги на вирок.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine