У Криму «суд» засудив фігурантів «справи диверсантів» Бессарабова і Дудку до 14 років

В окупованому Криму «Севастопольський міський суд» у четвер, 4 квітня, засудив севастопольців Олексія Бессарабова і Володимира Дудку до 14 років позбавлення волі кожного за сфабрикованим ФСБ звинуваченням в нібито підготовці диверсій на території півострова.

Олексій Бессарабов і Володимир Дудка в «Севастопольському міськсуді» Фото: Facebook Илья Дудка

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ) з посиланням на Іллю Дудку (Кавернікова), сина Володимира Дудки, передає Центр журналістських розслідувань.

««Севастопольський міський суд» засудив обвинувачених у сфабрикованій справі Володимира Дудку та Олексія Бессарабова до 14 років позбавлення волі кожного. Обом севастопольцям суд призначив штрафи: Дудці – в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а Бессарабова – в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – йдеться в повідомленні.

Відповідне рішення виніс «суддя» Данило Землюк, громадянин РФ, колишній суддя Алтайського крайового суду (Алтайський край).

Бессарабов і Дудка повністю заперечують свою провину.

2 квітня «прокурори» на дебатах  у«суді» попросили для Олексія Бессарабова покарання у вигляді 14 років 10 місяців ув’язнення, для Володимира Дудки – 15 років.

«КПГ неодноразово заявляла про те, що так звана «справа українських диверсантів» є політично вмотивованим кримінальним переслідуванням. У цій справі використовувалися неприпустимі докази, а затримані в Криму українці у справі «українських диверсантів» позбавлені волі за політичними мотивами з порушенням фундаментальних прав і свобод і є політичними в’язнями», – заявили правозахисники.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинуватила в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine