Правозахисниця: Дозвіл дітям до 14 років перетинати лінію розмежування за свідоцтвом про народження – позитив

Те, що в затвердженому Кабміном України новому Порядку перетинання лінії розмежування залишили норму, яка дозволяє дітям до 14 років в'їжджати і виїжджати з окупованої території Донбасу за свідоцтвом про народження, є позитивним моментом. Важливо і те, що лінію розмежування зможуть перетнути жителі окупованих територій, які вчасно не вклеїли нові фото в паспорт і їдуть це робити на підконтрольну територію.

КПВВ «Майорське» в Донецькій області Фото: YouTube Телеканал UA: ДОНБАС

Про це в коментарі виданню «Донецкие новости» заявила юристка громадської організації «Громадський холдинг« Група впливу »Марія Красненко.

«Наприкінці листопада набули чинності змінені правила перетину лінії зіткнення, які були відстрочені на місяць. Причиною цього були норми про перетин дітьми до 14 років на підставі паспорта для виїзду за кордон (без можливості перетину за свідоцтвом про народження, як це було з моменту встановлення пропускного режиму). У чинній редакції цей момент був врахований, як і документи, що дають підставу перетинати КПВВ в період виготовлення паспорта (вперше, при вклейці фото або його заміні)», – сказала Красненко.

Крім того, вважає вона, позитивним є і паралельна поява указу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, в якому визначено перелік заборонених до переміщення товарів. Тепер громадяни зможуть ввозити на окуповані території товари для власних потреб без обмежень. Визначено і суми коштів, допустимі до переміщення, вказала правозахисниця.

Разом з тим, зазначила Красненко, залишається питання з фактичною імплементацією нововведень, а також проблема чинної пропускної системи з видачею дозволів на перетин лінії розмежування від СБУ.

Нагадаємо:

  • Уряд України спростив Порядок перетину та перевезення товарів через лінію розмежування для громадян, які проживають на окупованій території Донецької та Луганської областей.
  • 28 листопада набув чинності новий Порядок в’їзду осіб і переміщення товарів на тимчасово окуповані території (ТОТ) у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб та переміщення товарів із цих територій. Під час виїзду з тимчасово окупованих територій громадяни України повинні мати дозвіл фізичній особі та пред’явити будь-який документ, що підтверджує громадянство України. Громадяни України в напрямку тимчасово окупованої території можуть слідувати за умови пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, тимчасового посвідчення громадянина України на підставі дозволу фізичній особі. Громадяни України, які не досягли 14 років, прямують до ТОТ і з неї з паспортом громадянина України для виїзду за кордон або свідоцтвом про народження, а громадяни України віком 14-16 років – за паспортом громадянина України чи закордонним паспортом. Дозвіл для них видається особі, яка супроводжує.
  • Правозахисник вказують, що жителі окупованих територій Донбасу не були вчасно поінформовані про новий Порядок перетину лінії розмежування, що призвело до інцидентів на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, де, зокрема, не пропускали дітей через відсутність необхідних документів.
  • У новому Порядку перетинання лінії розмежування на Донбасі є ряд негативних і сумнівних моментів. Зокрема, громадян перевіряють по не пов’язаним між собою базам прикордонників і СБУ, хоча в них внесена ідентична інформація. Це збільшує час на перевірку на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine