За версією слідства, авто Шеремета нібито мінувала дитячий хірург, допомагав АТОшнік

За версією правоохоронців, на основі проведених експертиз, закладала вибухівку під авто одого із керівників «Української правди» Павла Шеремета – волонтерка і дитячий хірург в «Охматдиті» Юлія Кузьменко, а допомагав їй – АТОвець Андрій Антоненко.

Про це заявив начальник кримінальної поліції Євген Коваль на екстреному брифінгу силовиків про вбивство Шеремета.

«Слідством надано на експертизу до київського науково-дослідного інституту судових експертиз міністерства юстиції України відеозразки, вилучені з відеокамер поблизу вибуху автомобіля Шеремета, а також відео, де зафіксовані підозрювані особи…

Ці дані допомогли встановити ідентичність осіб на відео…

Особа чоловічої статі, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко.

Особа жіночої статі, яка закладала вибухівку – це Юлія Кузьменко».

«Слідством було висунуто низку версій. Перша: помилка в об’єкті злочину, з огляду на те, що підірваний автомобіль належав і використовувався керівником сайту Оленою Притулою. Друга версія – побутові та міжособистісні конфліктні ситуації. Версія номер 3 – професійна діяльність потерпілого журналісти в Україні, Білорусі та Росії і четверта версія: дестабілізація соціально-політичної ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи

Після відпрацювання три версії зз чотирьох не знайшли підтвердження. Слідство продовжило відпрацювання основної версії – дестабілізації ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи».

 

 
Для експертизи був залучений один із кращих фахівців із Великої Британії, якого звуть Айвон Бірч.

Висновки експертів також підтверджують трафіки мобільних телефонів Кузьменко і Антоненка. Зокрема, телефон Антоненка з 23.24 год. (19.07.2016) до 07.23 год. (20.07.16) – вимкнений. Кузьменко з 19.36 год. 19 липня 2016 року до 09.20 хв 20 липня телефоном не користувалася, що для неї абсолютно нехарактерно. 

Крім того, Антоненко проживає неподалік від місця скоєння злочину. Він шкутильгав після операції, що помітили експерти. 

Коваль розповів, що фігуранти зникали з поля зору камер спостереження біля місця проживання Антоненка. 

 

 
12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Серед затриманих – колишній АТОвець Андрій Антоненко, волонтерка – Юлія Кузьменко.

Загалом у справі про вбивство Шеремета підозрюють п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

Нагадаємо:

  • Вранці 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Автомобіль належав керівниці «Української правди» Олені Притулі, її в машині в момент вибуху не було.
  • Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом з колегами з міжнародної мережі OCCRP представили власне розслідування вбивства Павла Шеремета.
  • Головне слідче управління Нацполіції засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета для захисту життя осіб, «які беруть участь у кримінальному судочинстві».
  • Поліція затримала підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомив глава МВС Арсен Аваков.
  • В цей же час відомий український музикант, доброволець Андрій «Riffmaster» Антоненко написав, що йому «пред’являють вбивство Шеремета».
  • Крім того, адвокат Влад Добош повідомив про пред’явлення підозри волонтеру, лікаря Юлії Кузьменко.
  • Журналістка Ольга Худецька повідомила, що Антоненко і Кузьменко затримані.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine