- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Програма пільгового кредитування житла для ВПО та учасників АТО може бути продовжена – Держмолодьжитло

Програма пільгового кредитування для переселенців та учасників АТО/ООС може бути продовжена, а нові кандидати будуть додані в кінець черги. Наразі в черзі вже понад 10 тисяч осіб.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолдьжитло) Сергій Комнатний.

За його словами, цьогоріч на реалізацію програми виділили 200 млн грн. Комнатний припускає, що цих коштів може вистачити на придбання квартир для 220–240 родин. Якщо програму продовжать у наступному році, то люди, які знаходяться далі в черзі, зможуть отримати шанс на власне житло. Але все залежить від наявності коштів у держбюджеті.

«Черга вона ж зберігається. І відповідно до обсягів фінансування на наступний рік, вона буде далі опрацьовуватися. Вона постійна, в онлайн-режимі. Виділять нам суму – ми далі по цій черзі будемо йти», – сказав керівник Держмолодьжитла

Він зазначив, що наступного року можуть бути оголошені додаткові етапи подачі заяв на отримання кредитів. Потенційні учасники будуть додані в кінець існуючого списку, у якому вже понад 10 тисяч людей.

«Ми за ці дні прийняли 10180 заяв усього по Україні. З них 3500 – заяви від учасників АТО, і 6676 – від сімей внутрішньо переміщених осіб. Якщо урядом буде прийнято рішення в наступному році продовжити цю програму на наступні роки, то відповідно знову буде відкритий реєстр для подачі заявок», – сказав Комнатний.

Як повідомлялось, Держмолодьжитло вже розподілило кошти по програмі пільгового кредитування учасників АТО/ООС і вимушених переселенців між областями України. Тепер посадовці викликають людей з оригіналами документів для оформлення кредитів.

Нагадаємо: