Представництво президента в АРК нагадало про протиправність запуску залізничного сполучення між РФ і Кримом

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим заявило про протиправність запуску залізничного сполучення між РФ і окупованим Кримом. У відомстві засудили черговий неузгоджений з Україною вiзит 23 грудня президента РФ Володимира Путіна до Криму і Севастополя.

Залізничне сполучення між Кримом і РФ через Керченський міст Фото: YouTube

«Будь-який в’їзд/виїзд на тимчасово окуповану територію Криму може відбуватися тільки за узгодженням з українською стороною і через КПВВ на адміністративному кордоні. Такі дії Росії є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, зневагою Кремлем загальновизнаних принципів і норм міжнародного права», – йдеться в офіційному повідомленні представництва.

У представництві президента нагадали, що ніякі дії Росії по Криму не змінять закріплений в Конституції України та міжнародно-визнаний статус Автономної Республіки Крим і Севастополя як невід’ємних частин території України.

Також в Міністерстві закордонних справ України готують офіційну реакцію на запуск Путіним поїздів по Керченському мосту.

Президента РФ Володимира Путіна, який приїхав відкривати залізничну частину Керченського мосту, відправили з Тамані до окупованого Криму на рейковому автобусі.

Нагадаємо:

  • Міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга. 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. До списку включені підприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права.
  • 15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.
  • 31 липня 2018 року ЄС ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського мосту.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine