В ООН відреагували на запуск російських поїздів в окупований Крим

ООН вимагає від РФ дотримання резолюції про територіальну цілісність України.

Залізничне сполучення між Кримом і РФ через Керченський міст Фото: YouTube

Так в ООН відреагували на запуск Росією поїздів по Керченському мосту, повідомив представник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

«Маємо реакцію Генерального секретаря ООН на відкриття залізничного руху через «кримський міст»: мають дотримуватися резолюції про суверенітет та територіальну цілісність України.

Нагадаю, що резолюції Генеральної Асамблеї безпосередньо засуджують будівництво мосту як грубе порушення Статуту ООН, а також застерігають російських посадовців від неузгоджених візитів на Кримський півострів. Паралельно здійснили демарш перед головами Радбезу та Генасамблеї.

Протиправні дії Російської Федерації на тимчасово окупованій території України не мають залишатися без відповіді міжнародної спільноти», – зазначив Ніколаєнко.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим заявило про протиправність запуску залізничного сполучення між РФ і окупованим Кримом. У відомстві засудили черговий неузгоджений з Україною вiзит 23 грудня президента РФ Володимира Путіна до Криму і Севастополя.

Нагадаємо:

  • Міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга. 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. До списку включені підприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права.
  • 15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.
  • 31 липня 2018 року ЄС ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського мосту.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine