В утримуваного в російському СІЗО політв’язня Джеппарова погіршився стан здоров’я – адвокат

У незаконно засудженого фігуранта сфабрикованої ФСБ в окупованому Криму ялтинської «справи кримських мусульман» Арсена Джеппарова, який утримується в СІЗО міста Шахти Ростовської області РФ, значно погіршився стан здоров'я.

Арсен Джеппров і адвокат Айдер Азаматов Фото: RFE/RL и Антон Наумлюк

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook кримський адвокат Айдер Азаматов.

«У Арсена за вухами з’явилися два типи фурункулів, через які у нього з’явилися сильні болі. Поряд з цим, у Арсена вже були проблеми з постійно високим тиском, постійними головними болями і жировиками, які з’явилися на обличчі», – написав адвокат.

При цьому, зазначив він, адміністрація СІЗО не реагує на погіршення здоров’я ув’язненого, а також на його письмові та усні заяви про надання медичної допомоги.

«Хочу нагадати, що у колишнього військовополоненого ВМС України Юрія Будзило такі фурункули дуже часто з’являлися на шиї, їх постійно доводилося видаляти. Однак в СІЗО Лефортово медики надавали медичну допомогу Будзило і хірургічне втручання запобігало можливим наслідкам з такими утвореннями. Але чомусь у випадку з Арсеном Джеппаровим допомога йому не надається і СІЗО не діє, здійснюючи злочин по відношенню до людини, в даному випадку громадянина України», – додав адвокат.

Він вказав, що готує необхідні скарги на бездіяльність керівництва СІЗО, пов’язане з ненаданням екстреної і кваліфікованої медичної допомоги його підзахисному.

Також Азаматов вказав, що Генеральний консул України в Ростовській області РФ Тарас Малишевський вже проінформований про дану ситуацію і найближчим часом повинен відвідати Арсена Джеппарова в СІЗО.

Нагадаємо:

  • 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.
  • 17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».
  • В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.
  • 14 лютого 2018 року в Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суду розпочав розглядати по суті ялтинську «справу Хізб ут-Тахрір».
  • 12 листопада 2019 року в Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд засудив Мусліма Алієва до 19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Інвера Бекірова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку і Вадима Сірука – до 12 років, Рефата Алімова – до 8 років, Арсена Джеппарова – до 7 років.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine