Україна проти розведення сил по всій лінії розмежування – міністр оборони

Україна виступає проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі, бо тоді конфлікт буде заморожений.

Про це сказав міністр оборони України Андрій Загороднюк в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми виступаємо проти розведення по всій лінії, адже такий шлях суперечить самій суті Мінських угод. З ким розводитися, якщо вони мають роззброюватися… Нам категорично не підходить визнання замороженого конфлікту. Це неправильний шлях, тому що він фактично фіксує погодження з ситуацією, яка є зараз, і каже: ну все, це нам підходить, це нам не підходить формально, але ми погоджуємося, що нехай так воно і буде. Тоді напруга знімається, вже ніхто не говорить про повернення територій або говорить дуже мляво, і точно знімається напруга з усього міжнародного співтовариства, починає лобіюватися зняття санкцій, і все це триватиме десятиліття», – каже Загороднюк.

За словами міністра, розведення може відбуватися в окремих точках лише як гуманітарна складова, щоб «люди могли перетинати лінію розмежування, щоб було хоч якесь пожвавлення економіки в цьому регіоні, тому що він дуже депресивний».

Під час зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську сторони домовились про розведення сил та засобів біля пункту пропуску «Гнутове», хоча обговорювали дев’ять можливих для розведення ділянок. Наступну зустріч сторони запланували на 29 січня.

Президент Володимир Зеленський прогнозує, що розведення військ по всій лінії зіткнення на Донбасі може зайняти 6-8 років.

  • 9 грудня на переговорах «нормандської четвірки» лідери України, Росії, Німеччини та Франції погодили розведення військ на трьох нових ділянках уздовж лінії зіткнення на Донбасі. Воно повинно відбутися до березня 2020 року.
  • Восени 2016 року Тристороння контактна група в Мінську погодила розведення сил і засобів на трьох ділянках на лінії зіткнення – в Петровському, Золотому і Станиці Луганській. Рамкова угода передбачає розведення сил на кілометр углиб і вшир.
  • Відведення відбувся в жовтні на ділянках біля Золотого і Петровського. У Станиці Луганській розведення не відбулися через обстріли. В результаті біля Золотого і Петровського сторони повернулися на попередні позиції. На останній ділянці у Петровськом розведення відбулося в листопаді.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine