Кориневич назвав головні пріоритети в роботі представництва президента в АРК у 2020 році

Головними пріоритетами діяльності представництва президента в АРК у 2020 році буде робота над законодавством і нормативно-правовими актами, які стосуються Криму, інформаційно-комунікаційна робота, а також підтримка кримчан та вимушених переселенців з півострова.

Антон Кориневич, постійний представник президента України в АР Крим Фото: investigator.org.ua

Про це Антон Кориневич, представник президента України в АРК розповів у програмі «Питання національної безпеки» (проєкт Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), говорячи про напрямки роботи, на яких буде концентруватись представництво в поточному році.

«Перше – законодавча робота і робота над іншими нормативно-правовим актами. Друге – інформаційно-комунікаційна складова щодо всього, що стосується Криму. Третє – підтримка мешканців Криму, внутрішньо переміщених осіб з Криму, і, безумовно, підтримка освітніх культурних проєктів кримськотатарського народу на підконтрольній Україні території», – сказав представник президента.

Він пояснив, що значна частина роботи пов’язаної з законодавством щодо Криму, буде йти у комісії з питань правової реформи, в якій Кориневич очолює робочу групу, яка займається питаннями реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Що ми запланували на 2020 рік? Багато речей. Там є речі стратегічно важливі, і це зокрема продовження роботи над тріадою законів про корінні народи, про статус кримськотатарського народу та про відповідні зміни до Конституції України. Це і технічні питання щодо підсудності справ, певних прав органів прокуратури щодо розслідування справ, що стосуються злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях. Це і питання, які стосуються розробки плану заходів на виконання моделі концепції перехідного правосуддя. Бо концепція сама по собі є досить рамковим документом, вона передбачає затвердження плану заходів і конкретного переліку нормативно-правових актів», – розповів Кориневич.

Він зазначив, що до очолюваної ним робочої групи входять люди, які працюють в державних органах, в академічному середовищі, в громадському секторі. «Ми провели в грудні-січні два стратегічних планування, і я думаю, що у 2020 році ми декілька ініціатив внесемо на розгляд президента України», – додав Кориневич.

Як повідомлялось, Кориневич вважає, що необхідно внести зміни до закону «Про Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим» щодо роботи органу в умовах тимчасової окупації півострова.

Нагадаємо:

  • У травні 2014 року представництво президента було тимчасово передислоковано з Криму до Херсону.
  • 25 червня 2019 року Володимир Зеленський призначив вченого-юриста, фахівця з міжнародного гуманітарного та кримінального права, правозахисника Антона Кориневича постійним представником президента України в Автономній Республіці Крим.
  • Про те, хто очолював представництво президента України в АР Крим з моменту його офіційного створення в 1994 році (на папері воно існувало з 1992 року – ред.) читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Палата представників».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine