ПриватБанк змінив стратегію у судах щодо повернення депозитів кримчан: борги нібито має повертати «Фінілон»

Державний Приватбанк у 2020 році змінив стратегію у судах щодо повернення депозитів кримських вкладників. Раніше представники банку заявляли, що не визнають депозити, бо не мають доступу до оригінальних договорів, за якими після окупації Криму попередні власники Приватбанку передали борги фінансовій компанії «Фінілон». Тепер позиція змінилася - борги нібито має повертати саме «Фінілон».

Будівля у Києві на Грушевського, де зареєстрований “ПриватБанк” фото: investigator.org.ua

Про це в коментарі Бюро судової інформації повідомила адвокатка Ксенія Тарасова, яка представляє інтереси кримської вкладниці у Печерському районному суді Києва.

За її словами, представники ПриватБанку із початку 2020 року використовують нову стратегію для відмови позивачам, що суперечить попередній позиції. Тоді банк заявляв, що не має оригінальних документів, які підтверджують наявність кримського депозиту.

«ПриватБанк заявляє, що не має боргу, оскільки він переданий компанії «Фінілон» на підставі договору відступлення боргу. Це позиція ПриватБанку. Їм вигідно зараз борги, яких багато по кримським вкладам, перекинути на «Фінілон» та не понести ніякої відповідальності за це», – сказала Тарасова.

Вона зазначила, що договір, укладений ПриватБанком та ФК «Фінілон», містить велику кількість порушень. У ньому не розписано конкретно по кожному вкладнику, по яких договорах було відступлення боргу.

Адвокатка Ксенія Тарасова Фото: court.investigator.org.ua

Наразі банк викликав у судове засідання представника компанії «Фінілон» як третю сторону, що не заявляє самостійних вимог. Однак юристи фінансової компанії не з’явилися, через що суд відклав розгляд справи.

Представниця «Приватбанку» відмовилася відповісти на питання кореспондента Бюро судової інформації.

Ксенія Тарасова також повідомила, що це не єдиний процес, де банк заявив про відступлення боргу.

«Із січня по іншій справі, яку розглядає інший суд, була заявлена аналогічна позиція зі сторони банку. З такими ж самими вимогами та доказами. При тому, що до цього вони подавали вже свою позицію із запереченнями, де посилалися на зовсім інші обставини – причину, яка не дозволяє їм виплатити борг – відсутність оригінальних документів. Зараз же з’явився договір відступлення боргу», – розповіла адвокатка.

Нагадаємо:

  • 17 листопада 2014 року КБ «Приватбанк» підписав договір з ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон» на переведення боргу – своїх зобов’язань із виплати коштів, що знаходились на рахунках кримських вкладників Приватбанку, без їхньої згоди. Як з’ясував Центр журналістських розслідуваньфінансова компанія афілійована з колишнім керівництвом «Привату» – олігархами Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
  • Міністр фінансів України Оксана Маркарова вважає, що Мінфін не несе відповідальності за незаконне списання зобов’язань ПриватБанку перед кримськими вкладниками, оскільки це відбулося до того, як ПриватБанк був націоналізований.
  • ПриватБанк визнав, що до націоналізації перерахував за «Договором перевода долга» понад 15 мільярдів гривень афілійованій фінансовій компанії «Фінілон» для виплати кримським вкладникам. Але «Фінілон» зобов’язання за договором не виконав.
  • 18 листопада 2019 року прокуратура АРК за заявою ГО «Рада з питань захисту прав споживачів фінансових послуг» відкрила кримінальне провадження за фактом протизаконної передачі коштів кримських вкладників ПриватБанку афілійованій з ним компанії «Фінілон».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine