«Слуга народу» готова розглянути всі 4018 поправок до законопроекту про ринок землі

Новини

Підрахунки про те, що на розгляд всіх поправок до документа знадобиться два місяці, є дуже грубими. У фракції «Слуга народу» хочуть вірити, що опозиція може відмовитися від частини своїх поправок.

Про це депутатка від «Слуги народу» Тетяна Циба сказала у коментарі Громадське ТБ.

За її словами, підрахунки про те, що на розгляд усіх правок знадобиться 2 місяці, «дуже грубі». Сама вона не стала робити прогнозів.

«Ми зараз не можемо сказати, чи всі будуть правки виставлятися на голосування, чи хтось їх не буде ставити на підтвердження. Ну але звісно це не швидкий процес», — сказала Циба.

На запитання, чи можливо, що опозиція відмовиться від частини своїх правок, депутатка відповіла: «Нам би хотілось у це вірити».

«Розгляд поправок буде тривати, поки не буде якогось іншого рішення», — наголосила вона.

Також Циба запевнила, що у фракції «Слуга народу» є голоси, аби ухвалити закон про ринок землі, хоча й деякі депутати категорично проти. Кількість таких парламентарів вона не назвала, зазначивши, що «абсолютна більшість» — за цей законопроект.

Крім цього, депутатка розповіла, про що президент Володимир Зеленський говорив з фракцією у контексті голосування законопроєкту за ринок землі.

«Просив нас підтримати ринок землі, говорив про те, що ми, коли йшли (у Раду — ред.), ми обіцяли цю реформу, й ми мусимо виконувати обіцянки», — сказала Циба.

Зазначимо, на засіданні 6 лютого парламент розглянув 184 поправки до законопроекту про ринок землі. Всього їх 4018.

Верховна Рада взялася за розгляд у другому читанні законопроєкту № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Під час підготовки до другого читання даного законопроєкту запропоновані 4018 поправок.

13 листопада Верховна Рада у першому читанні та за основу проголосувала за проєкт закону №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільськогосподарської землі.

10 грудня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що дискусії з питання граничної концентрації землі сільськогосподарського призначення в одних руках тривають навколо 50 тис. га, що вчетверо нижче за цифру, закладену в законопроекті №2178-10  в першому читанні.

Нагадаємо:

  • У травні 2018  року Європейський суд з прав людини прийняв рішення в якому зазначив, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права українців-власників цієї землі. Якщо заборону не знімуть, Україні доведеться платити компенсацію громадянам, які звернулися до ЄСПЛ.
  • Детально про тіньовий ринок землі в Україні розповів у програмі «Питання національної безпеки»(проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська) Георгій Могильний, експерт із земельних відносин.
  • Новий уряд подав на розгляд парламенту законопроект, який має скасувати мораторій та запустити продаж аграрних земель. Обласними центрами пройшла хвиля акцій протесту, яка фінішувала під Верховною Радою України. Ініціатором усіх цих акцій була маловідома досі громадська організація – громадська спілка «Всеукраїнська аграрна Рада» (ВАР). Журналісти Центру журналістських розслідувань вирішили дізнатися, хто очолює цю спілку, хто є її членами і чому саме ця організація єдина, хто вийшов на вуличні протести?