Денісова закликала омбудсмена РФ надати дані по затриманим ФСБ українським рибалкам і кримському татарину Межмедінову

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала омбудсмена РФ Тетяну Москалькову надати всі анкетні дані по затриманим ФСБ українським рибалкам - жителям Запорізької області, захоплених російськими прикордонниками в західній частині Азовського моря, і кримському татарину Наріману Межмедінову, якого спецслужба РФ затримала в окупованому Криму.

Людмила Денисова, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Фото: investigator.org.ua

Крім того, Денисова закликала представників міжнародних правозахисних організацій тримати на контролі ситуацію з черговими фактами затримання країною-агресором громадян України.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою надати офіційні дані стосовно затриманих громадян України, зокрема, їх повні анкетні дані, підстави затримання та процесуальний статус, а також перевірити дотримання прав затриманих громадян України на належне утримання, справедливий суд та захист. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій тримати на контролі ситуацію щодо чергових фактів затримання країною-агресором громадян України та не допустити порушення їх основоположних прав і свобод», – пише вона.

«Російська Федерація продовжує незаконно затримувати громадян України на тимчасово окупованій території Кримського півострова, при цьому не надає офіційних відомостей до уповноважених органів України.

4 лютого 2020 року рішенням «Киевского районного суда» був незаконно заарештований кримський татарин Нариман Межмединов. Про це затримання стало відомо лише сьогодні з повідомлення «прес-службы управления ФСБ по Крыму и г. Севастополю».

15 лютого 2020 року «пограничное управления Федеральной службы безопасности Российской Федерации» затримало в Азовському морі судно з громадянами України на борту. Офіційні повідомлення щодо підтвердження анкетних даних та процесуального статусу також відсутні».

  • ФСБ затримала мешканця Чорноморського району ще тиждень тому. Чоловіка російські силовики вважають «членом добровольчого батальйону ім. Номана Челебіджихана». За інформацією кримської адвокаткі Лілі Гемеджі, мова йде про 55-річного кримського татарина. Його ім’я – Наріман Межмедінов. Засновник батальйону ім. Номана Челебіджихана, бізнесмен Ленур Іслямов спростував участь Межмедінова в його формуванні. За його словами, в батальйоні учасники такого віку не перебували.
  • Прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання і арешту жителя Чорноморського району Нарімана Межмедінова за підозрою в участі в «добровільному батальйоні ім. Номана Челебіджихана».

Нагадаємо:

  • 15 лютого в західній частині Азовського моря співробітники «прикордонного управління ФСБ РФ по Республіці Крим» затримали маломірне судно з чотирма громадянами України на борту. Судно вийшло в море села Райнівка Приморського району Запорізької області. У «кримському прикордонного управління ФСБ РФ» стверджують, що українські рибалки займалися незаконним виловом камбали-калкана, не підкорялися вимогам прикордонників, намагались втекти і у них не було документів. «Кримський омбудсмен» Лариса Опанасюк повідомила, що поки команда судна затримана на 48 години до з’ясування обставин.
  • Главк Нацполіції в АРК та Севастополі під процесуальним керівництвом прокуратури автономії відкрив кримінальне провадження за фактом незаконного захоплення в Азовському морі прикордонниками ФСБ РФ українського судна з чотирма рибалками на борту.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine