В Азовському морі прикордонники РФ затримали маломірне судно з чотирма українцями

У західній частині Азовського моря співробітники прикордонного управління ФСБ затримали маломірне судно з чотирма громадянами України на борту без документів, що засвідчують їхні особи. Судно вийшло в море з села в Запорізькій області.

Фото: пресслужба «прикордонного управління ФСБ РФ по Республіці Крим»

Українці займалися незаконним виловом камбали-калкана повідомляє прес-служба «прикордонного управління ФСБ РФ по Республіці Крим», передає агентство Інтерфакс.

Як стверджується, капітан судна не виконав «законну вимогу прикордонного наряду про зупинку і спробував втекти».

За інформацією російських прикордонників, під час огляду судна було виявлено понад 290 екземплярів камбали-калкан, а також незаконне знаряддя лову – ставна сітка. При цьому суднові, реєстраційні документи, в тому числі на право видобутку (вилов) водних біологічних ресурсів, у затриманих були відсутні.

Фото: пресслужба «прикордонного управління ФСБ РФ по Республіці Крим»

Судно і рибалки-українці доставлені в порт Керчі для розгляду.

«Кримський омбудсмен» Лариса Опанасюк повідомила Інтерфаксу, що поки команда судна затримана на 48 години до з’ясування обставин. Вона підтвердила, що рибалки не підкорялися вимогам прикордонників і у них не було документів.

Пізніше прес-служба «кримського прикордонного управління ФСБ» розповсюдила відео, на якому капітан в ході допиту визнав факт незаконного вилову камбали-калкана.

На питання прикордонників, чи визнає він факт скоєння незаконного видобутку водних ресурсів в Азовському морі, капітан відповів: «Так».

За його словами, судно вийшло в Азовське море з села в Запорізькій області України. «Вийшли з села Райнівка Приморського району», – сказав капітан.

Капітан затриманого судна Фото: скріншот відео прес-служби «прикордонного управління ФСБ РФ по Республіці Крим»

Нагадаємо:

  • 4 травня 2018 року прикордонний корабель РФ затримав в Чорному морі біля окупованого Криму українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» з Очакова з п’ятьма членами екіпажу на борту за нібито «незаконний промисел камбали-калкана у виключній економічній зоні РФ». Судно і моряків доставили на півострів. У Держприкордонслужбі України заявили, що судно «ЯМК-0041» мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря, або 12-мильної морської зони. Однак судно не оформлялося для виходу за лінію держкордону України.
  • ФСБ порушила кримінальну справу за звинуваченням у браконьєрстві щодо капітана «ЯМК-0041» Віктора Новицього за ч.3 ст.256 КК РФ (незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням свого службового становища). «Суд» в Криму заарештував Новицького.
  • Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що у рибалок українського судна «ЯМК-0041» вилучили паспорти, їх примусово утримують у Криму і постійно чинять психологічний тиск. 14 жовтня вдалося повернути на підконтрольну територію Укрнаїни члена екіпажу «ЯМК-0041» Геннадія Отичка, у якого у Очакові померла матір.
  • 30 жовтня з окупованого Криму повернулись семеро українських рибалок з суден «ЯМК-0041» (троє) та «ЯОД-2105» (четверо), затриманих російськими прикордонниками в Чорному морі біля кримського узбережжя. Водночас до Криму повернулись семеро рибалок керченського судна «Норд», затриманого українським прикордонниками у Азовському морі.
  • 1 листопада 2018 року в Криму випустили з СІЗО Сімферополя капітана українського судна «ЯМК-0041» Віктора Новицького і двох українських рибалок з села Стрілкове на Херсонщині, затриманих російським прикордонниками на моторному човні в затоці Сиваш.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine