Кримський журналіст Микола Семена пройде лікування в лікарні Держуправління справами

Кримський журналіст Микола Семена пройде лікування в лікарні Держуправління справами.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

«За розпорядженням президента України кримський журналіст отримає необхідне висококваліфіковане лікування на базі державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини «Державного управління справами». Крім того, після проходження курсу лікування і реабілітації він отримає соціальне забезпечення від держави в повному обсязі», – зазначила омбудсмен.

В кінці 2018 року в Сімферополі він переніс операцію з видалення жовчного міхура і каменів з жовчовивідних шляхів.

В окупованому Криму журналіст Микола Семена отримав постанову «Желєзнодорожного районного суду» Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього «судимості».

Нагадаємо:

  • 22 вересня «Желєзнодорожний райсуд» окупованого Сімферополя засудив журналіста Миколу Семену до 2 років 6 місяців позбавлення волі умовно із забороною на ведення публічної діяльності на 3 роки і випробувальним терміном 3 роки і зобов’язанням є 2 рази на місяць для контролю у ФСВП. «Суд» визнав Семену винним в скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).
  • 18 грудня «Верховний суд Криму» пом’якшив вирок Миколі Семені в частині додаткового покарання: мова йде про заборону займатися публічною діяльністю на 2 роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні «суду».
  • В кінці версня 2018 року ЄСПЛ зареєстрував скаргу Миколи Семени і його захисника, адвоката міжнародної правозахисної групи «Агора» Олександра Попкова на вирок «Желєзнодорожного райсуду» Сімферополя, який засудив журналіста на 2 роки 6 місяців ув’язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine