- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Зеленський та медіагрупи домовились до 16 березня запустити незакодовані супутникові версій провідних українських телеканалів

Президент України Володимир Зеленський та керівники провідних українських медіагруп домовились до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій своїх загальнонаціональних телеканалів, щоб знову зробити телебачення доступним для українських громадян, особливо, тих, хто мешкає на окупованих територіях.

Учасники зустрічі обговорили проблеми навколо телевізійного мовлення, які виникли після початку кодування чотирма медіагрупами супутникового сигналу їхніх телеканалів з 29 січня цього року за рішенням від 2017 року, повідомляє Офіс президента.

Глава держави наголосив, що внаслідок кодування сигналу не всі українці можуть вільно переглядати понад 20 головних телеканалів. «Особливо це стосується регіону вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій», – сказав Зеленський.

Він вказав, що внаслідок цього альтернативою там стало російське телебачення.

«Ми хочемо зараз знайти вихід із цієї ситуації. У нас завдання дуже просте: щоб люди мали можливість дивитися саме українське телебачення, особливо на тих територіях, до яких ми зараз не маємо іншого доступу, крім інформаційного», – підкреслив президент.

В результаті глава держави та представники медіагруп дійшли згоди до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій своїх загальнонаціональних телеканалів і таким чином знову зробити телебачення доступним для українських громадян.

Учасники зустрічі домовилися залучити РНБО для координації зусиль з медіагрупами щодо боротьби з порушеннями авторського права.