Повернулись додому українські рибалки, раніше затримані ФСБ в Азовському морі – ДПСУ

На материкову Україну 29 лютого на своєму судні повернулись четверо українських рибалок із Запорізької області, раніше затриманих прикордонною службою ФСБ в Азовському морі, як стверджується, за незаконний вилов камбали-калкан.

Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«Сьогодні вранці на пост технічного спостереження Держприкордонслужби надійшла інформація, що кораблі Берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ доставлять в район загальновизначеної системи розподілу руху в Азовському морі малий плавзасіб з українськими громадянами, що був затриманий ними 14 лютого цього року. Вже за декілька годин, на відстані майже 10 морських миль від порту Бердянськ, тактична група катерів Маріупольського загону Морської охорони, що несла службу у даному районі, виявила кораблі БО ПС ФСБ РФ, від яких в бік українського берега направлявся малий плавзасіб. Із наближенням він був розпізнаний як ЯЗП-0901, на борту якого перебували 4 особи», – йдеться у повідомленні.

Фото: dpsu.gov.ua

Як зазначили у відомстві, за результатами огляду та перевірки документів, які засвідчують особу, прикордонники встановили, «що це той самий плавзасіб і ті самі четверо громадян України, які в порушення чинного законодавства вийшли в море».

Фото: dpsu.gov.ua

Тактична катерна група Морської охорони забезпечила супровід плавзасобу до порту Бердянськ, де наразі встановлюються усі обставини затримання рибалок російською стороною.

Фото: dpsu.gov.ua

«За порушення прикордонного режиму та порядку виходу плавзасобу в море кожного з рибалок притягнуто до адміністративної відповідальності, а на плавзасіб накладено заборону виходу в море терміном на 30 діб», – повідомили у Держприкордонслужбі.

Нагадаємо:

  • 15 лютого в західній частині Азовського моря співробітники «прикордонного управління ФСБ РФ по Республіці Крим» затримали маломірне судно з чотирма громадянами України на борту. Судно вийшло в море села Райнівка Приморського району Запорізької області. У «кримському прикордонного управління ФСБ РФ» стверджують, що українські рибалки займалися незаконним виловом камбали-калкана, не підкорялися вимогам прикордонників, намагались втекти і у них не було документів.
  • Главк Нацполіції в АРК та Севастополі під процесуальним керівництвом прокуратури автономії відкрив кримінальне провадження за фактом незаконного захоплення в Азовському морі прикордонниками ФСБ РФ українського судна з чотирма рибалками на борту.
  • 15 лютого в Криму «Керченський міський суд» піддав адміністративному арешту на 10 діб «за непокору співробітникам прикордонної служби ФСБ» чотирьох українських рибалок.
  • 25 лютого в окупованому Криму українські рибалки вийшли на свободу після 10 діб адміністративного арешту.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine