Україна реалізує план посилення берегової оборони в Чорному і Азовському морях – заступник глави МЗС

Україна має розрахований на середньострокову перспективу план відновлення і посилення берегової оборони в Чорному і Азовському морях, який чітко реалізує разом з партнерами з США, Британії і НАТО. Порівняно з кількістю сил і засобів, які російська сторона перевела на територію окупованого Криму і сконцентрувала навколо Керченської протоки, в Азовському морі, сили нерівні.

Фото: Facebook Операція об'єднаних сил

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Єгор Божок, пише Укрінформ.

«Ми працюємо над тим, щоб відновити і зміцнити наші Військово-Морські сили. Одним з елементів цієї роботи є відновлення і посилення берегової оборони. Тут ми співпрацюємо з американськими, британськими партнерами і з партнерами з міжнародних структур НАТО. У нас є бачення і план на середньострокову перспективу, і ми його чітко реалізуємо. Але ми вже далеко не ті, що були у 2014 році. Я також хочу вам нагадати, що, незважаючи на всі зусилля, у 2014 році Росія не змогла нас зламати. І я вас запевняю, що у 2020 році зробити це їй буде значно складніше», – заявив заступник міністра.

Єгор Божок, заступник міністра закордонних справ, фото: Укрінформ

Підрозділи тактичної групи «Маріуполь» зі складу Операції об’єднаних сил (ООС) провели масштабні тактичні навчання з бойовою стрільбою під назвою «Попутний вітер» з відбиття висадки ворожого десанту на узбережжі Азовського моря.

Нагадаємо: 

  • 18 грудня 2018 року Генасамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів».
  • У листопаді 2019 року Україна, Швеція, Литва і Естонія закликали РФ забезпечити вільний доступ до Азовського моря і гарантувати свободу судноплавства.
  • Керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко вважає, що Росія у 2020 році може розширити на Чорне море практику створення перешкод судноплавству до українських портів, яка відбувається з 2018 року в Азовському морі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine