Чубаров: Скандальна заява прем’єра Шмигаля про подачу води до Криму – удар у спину тих, хто не змирився з окупацією

Скандальна заява новообраного прем'єр - міністра Дениса Шмигаля про можливість подачі води по Північно-Кримському каналу в тимчасово окупований Крим, озвучена ним на тлі посилювання в Криму репресій і переслідування кримських татар і етнічних українців з боку російських окупантів, по суті, стало підлим ударом в спину тих, хто не змирився з окупацією Криму і залишаються вірними Українській державі.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Фото: investigator.org.ua

Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Ситуацію не змінило термінове пояснення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, розміщене їм згодом на своїй фейсбучній сторінці.

Слід чесно вказати і на те, що низка капітулянтських заяв останнього часу по Криму з боку окремих українських політиків і посадових осіб, дезорієнтують міжнародні організації і міжнародних партнерів, які прагнуть підтримати Україну у відновленні її територіальної цілісності в межах міжнародо-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

При цьому, абсолютно неприпустимими є спроби прикриття подібних «ініціатив» нібито турботою про громадян України, які проживають в окупованому Росією Криму.

Насправді, будь-які поступки Росії з боку України або її міжнародних партнерів лише посилюють репресивну політику Кремля стосовно громадян України, які проживають у тимчасово окупованому Криму, в першу чергу проти кримськотатарського народу.

Відновлення водопостачання Криму по Північно-Кримському каналу необхідно Москві для зміцнення і розширення російської військової присутності в окупованому нею Криму, а також для облаштування нових поселень для колонізації окупованого півострова громадянами РФ, яких заселяють з метою витіснення корінного народу Криму – кримськотатарського народу і етнічних українців.

Очевидно, що задля кардинального прориву у відновленні територіальної цілісності України і захисту державного суверенітету України, необхідна максимальна мобілізація українського суспільства

З метою консолідації, як всередині України, так і на міжнародному рівні, всіх зусиль, спрямованих на якнайшвидшу деокупацію Криму і відновлення державного суверенітету України над Кримом, Меджліс кримськотатарського народу закликає прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля , а також новопризначених членів Кабінету Міністрів України, як і всі політичні і громадські організації України, до постійних консультацій і взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу», – пише Чубаров.

  • В ефірі програми «Право на владу» Шмигаль висловив думку, що воду в окупований Крим треба подавати, бо там живуть українці. «Питання подання води в окупований Крим — це не питання торгівлі з окупантом, це не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму. Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи… Там живуть українці, ми не перекриємо воду для українців», – сказав Шмигаль.
  • Україна не може подавати воду в окупований Крим до повернення його до складу України, пізніше написав Шмигаль в соцмережі.
  • Під час Години запитань до уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив: «Я вчора дуже чітко висловлювався щодо поставок води в Крим, український Крим. Ми не постачатимемо воду для промислових і військових об’єктів! І на цьому ми ставимо крапку. Ми будемо поставляти за необхідності або гуманітарної загрози українцям воду для господарських потреб, для пиття, хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями. Ми маємо це забезпечити. Це наш обов’язок перед нашими українцями. Це важливо. Я вчора про це сказав. Ми не говоримо про відновлення промислових поставок води. Ми говоримо про наш обов’язок перед українцями в Криму. Прохання не політизувати такі речі, не порушувати і не маніпулювати такими речами», – сказав Шмигаль.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine