Ми будемо поставляти за необхідності воду українцям в окупованому Криму: хоч цистернами, хоч бутлями – Шмигаль

Україна зобов'язана постачати воду українцям у окупованому Криму.

Про це під час Години запитань до уряду заявив прем’єр міністр України Денис Шмигаль.

«Я вчора дуже чітко висловлювався щодо поставок води в Крим, український Крим. Ми не постачатимемо воду для промислових і військових об’єктів! І на цьому ми ставимо крапку. Ми будемо поставляти за необхідності або гуманітарної загрози українцям воду для господарських потреб, для пиття, хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями. Ми маємо це забезпечити. Це наш обов’язок перед нашими українцями. Це важливо. Я вчора про це сказав. Ми не говоримо про відновлення промислових поставок води. Ми говоримо про наш обов’язок перед українцями в Криму. Прохання не політизувати такі речі, не порушувати і не маніпулювати такими речами», – сказав Шмигаль.

В ефірі програми «Право на владу» Шмигаль висловив думку, що воду в окупований Крим треба подавати, бо там живуть українці. «Питання подання води в окупований Крим — це не питання торгівлі з окупантом, це не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму. Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи… Там живуть українці, ми не перекриємо воду для українців», – сказав Шмигаль.

Україна не може подавати воду в окупований Крим до повернення його до складу України, пізніше написав Шмигаль в соцмережі.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року припинила   подачу води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал.
  • 5 лютого 2020 року постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич заявив, що інформація про можливе відновлення водопостачання в окупований Крим не відповідає дійсності.
  • 11 лютого 2020 року голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав «достатнім компромісом» подачу дніпровської води до окупованого Росією Криму в обмін на поступки Росії у переговорах щодо Донбасу.
  • Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає неприпустимим відновлення подачі дніпровської води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом. 
  • Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що заява голови парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії про можливість подачі дніпровської води до окупованого Криму є особистою думкою Арахамії. Він додав, що ніколи не обговорював з заступником керівника Адміністрації президента Російської Федерації Дмитром Козаком тему подачі дніпровської води до окупованого Криму. 
  • 12 лютого нардеп парламентської фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук заявив, що Україна має відновити водопостачання окупованого Криму і запропонував укласти з Росією спеціальний контракт на постачання дніпровської води на півострів.
  • Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Україна не може постачати дніпровську воду в окупований Крим. Відновлення водопостачання півострова можливе лише після того, як Росія поверне Крим Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine