У Москві суд розгляне продовження арешту кримчанину Яцкіну – Полозов

У Москві 13 березня Лефортовський районний суд розгляне клопотання слідчого ФСБ про продовження терміну арешту мешканцю окупованого Криму Івана Яцкіна, якого ФСБ звинуватила в «шпигунстві» на користь України.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook російський адвокат Микола Полозов, який 12 березня відвідав свого підзахисного в московському СІЗО «Лефортово».

«Як сповістив мене слідчий, завтра Лефортовський районний суд розгляне клопотання слідчого СУ ФСБ Росії про продовження терміну утримання під вартою стосовно Івана Яцкіна», – написав Полозов.

За його, словами засідання суду відбудеться 13 березня о 9:00.

Адвокат нагадав, що кримчанина Івана Яцкіна слідчі органи ФСБ обвинувачують в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року.
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine