Суд в Москві продовжив на три місяці арешт кримчанину Яцкіну – Полозов

Лефортовський районний суд Москви 13 березня задовольнив клопотання слідчого ФСБ і продовжив на три місяці - до 16 червня - термін утримання під вартою жителю окупованого Криму Івану Яцкіну, якого ФСБ обвинуватила в «шпигунстві» на користь України.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook російський адвокат Микола Полозов.

«Лефортовський районний суд Москви сьогодні в закритому судовому засіданні за клопотанням слідчого СУ ФСБ Росії продовжив термін утримання під вартою українському політв’язню Івану Яцкіну», – написав адвокат.

Він зазначив, що захист заперечував проти продовження терміну утримання під вартою, вказуючи на необхідність надання Яцкіну медичної допомоги поза умов слідчого ізолятора, а також на наявність у нього на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей. Захист просив суд обрати запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою.

«Суд залишив Івана Яцкіна в СІЗО ще на термін 3 місяці, а всього до 16 червня 2020 року», – додав Полозов.

Він також висловив подяку посольству України в Російській Федерації за те, що на судовому засіданні у відкритій його частини був присутній консул України.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року. Слідчі органи ФСБ обвинувачують  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine