Віце-прем’єр розповів, як будуть нараховувати пенсії і соцвиплати переселенцям під час карантину

Карантин ніяк не позначиться на нарахуванні пенсій і соціальних виплат переселенцям: людям не треба робити ніяких додаткових дій, пенсії і соціальні допомоги будуть нараховуватися автоматично і в повному обсязі: ці кошти можна буде вільно отримати по закінченні карантину, або ж користуватися банківською карткою - безготівковими коштами, банківські карти в жодному разі не будуть блокуватися.

Фото: investigator.org.ua

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає прес-служба МінТОТ. За словами Рєзнікова, обмеження пересувань – критично необхідна, вимушена і тимчасова міра, покликана стримати поширення епідемії коронавируса, який є найбільш небезпечним для людей похилого віку.

«Тільки почалося обговорення рішень щодо можливого введення обмежень на КПВВ, Мінреінтеграціі відразу вийшло з ініціативою тимчасово призупинити дію вимоги до ВПЛ підтверджувати фактичне перебування на підконтрольній території протягом 60 днів. Ми розуміємо, що це в основному пенсіонери, які входять до групи ризику і є найбільш уразливими до коронавірус. Зараз рішення про скасування цієї вимоги вже прийнято», – сказав Рєзніков.

Нагадаємо:

  • З кінця лютого 2020 року для недопущення поширення коронавірусу українські прикордонники посилили заходи контролю у КПВВ на Донбасі. У всіх громадян, які слідують з окупованої території через лінію розмежування, перевіряють температуру тіла.
  • З 7 березня введені тимчасові обмеження на перетин КПВВ через поширення на окупованому Донбасі випадків захворювання на гострі респіраторні захворювання, збудником яких, ймовірно, є коронавірус. У разі виявлення ознак захворювання на коронавірусну інфекцію в жителів тимчасово окупованих територій, їх пропускають через лінію розмежування.
  • Низка правозахисних організацій заявили, що наказ Командуючого ООС Володимира Кравченка про обмеження перетину КПВВ через можливе захворювання на коронавірус на окупованому Донбасі є дискримінаційним, оскільки він непропорційно обмежує права та свободи людини. Правозахисники зажадали від Кравченка скасувати наказ, як такий, що порушує конституційні права громадян, передбачені статтями 24, 33 та 49 Конституції України, штучно поділяючи громадян України на тих, хто має право на отримання медичної допомоги і може вільно пересуватися, і тих, хто цієї можливості позбавлений.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine