Віце-прем’єр розповів, як прикордонники будуть пропускати українців на в‘їзд/виїзд з Криму під час карантину

Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що прикордонники зможуть пропускати українців на в‘їзд і виїзд з Криму під час карантину з урахуванням гуманітарних потреб таких пересувань.

Про це він заявив після засідання Кабінету міністрів, який внес зміни до свого розпорядження N291-р від 14 березня 2020 року, надавши Державній прикордонній службі України пропускати українців на в‘їзд до АР Крим та виїзд з АР Крим під час карантину і тимчасового обмеження роботи КПВВ за навяності гуманітарних потреб.

«Кілька слів про перетин адміністративного кордону з Кримом в умовах карантину. Мінреінтеграції з моменту введення обмежень на перетин КПВВ в Донецькій, Луганській і Херсонській областях уважно слідкує за ситуацією, знаходячись у безперервному контакті з місцевими адміністраціями, прикордонниками, а також громадськими організаціями, які опікуються тематикою тимчасово окупованих територій. Сьогодні ми вже бачимо тенденції: по усіх КПВВ ми спостерігаємо суттєве зменшення потоку людей і транспорту. Порівняно з «докарантинним» часом на Луганщині кількість перетинів зменшилась в 11 разів, на Донеччині – у 8-9, в Херсонській області – приблизно втричі. Але є особливості. Зокрема, на КПВВ в Херсонській області порівняно більша кількість відмов у перетині. Спрацьовують різні чинники, є багато нестандартних життєвих ситуацій, люди дійсно потребують допомоги: хтось перевозить стареньку бабусю, яка немає документів, хтось живе в Криму, але працює на Херсонщині, чи навпаки. І ми робимо все, аби максимально оперативно знайти рішення. Зокрема, щойно на засіданні Уряду за моєю пропозицією було спрощено механізм перетину КПВВ на адмінкордоні з Кримом», – сказав віце-прем‘єр-міністр Олексій Резніков.

В документі зазначено, що виїзд з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополь та в‘їзд на неї громадян України за наявності підстав гуманітарного характеру здійснюється за рішенням Голови Державної прикордонної служби України з негайним інформуванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Прикордонники фізично присутні на КПВВ і можуть діяти оперативно. Це пришвидшить процес. Ми продовжуємо працювати над вдосконаленням алгоритмів, щоб зняти усі можливі проблеми. Хочу подякувати усім колегам у місцевих адміністраціях, нашим прикордонникам, громадським організаціям і правозахисникам, які допомагають нам працювати більш ефективно», – додав Резніков.

Нагадаємо:

  • З кінця лютого 2020 року для недопущення поширення коронавірусу українські прикордонники посилили заходи контролю у КПВВ на Донбасі. У всіх громадян, які слідують з окупованої території через лінію розмежування, перевіряють температуру тіла.
  • З 7 березня введені тимчасові обмеження на перетин КПВВ через поширення на окупованому Донбасі випадків захворювання на гострі респіраторні захворювання, збудником яких, ймовірно, є коронавірус. У разі виявлення ознак захворювання на коронавірусну інфекцію в жителів тимчасово окупованих територій, їх пропускають через лінію розмежування.
  • Низка правозахисних організацій заявили, що наказ Командуючого ООС Володимира Кравченка про обмеження перетину КПВВ через можливе захворювання на коронавірус на окупованому Донбасі є дискримінаційним, оскільки він непропорційно обмежує права та свободи людини. Правозахисники зажадали від Кравченка скасувати наказ, як такий, що порушує конституційні права громадян, передбачені статтями 24, 33 та 49 Конституції України, штучно поділяючи громадян України на тих, хто має право на отримання медичної допомоги і може вільно пересуватися, і тих, хто цієї можливості позбавлений.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine