ДТЕК Ахметова перестав платити також за газ і заборгував державі вже 1,6 млрд грн – «Наші гроші»

Новини
Коллаж: Александр Шатов

Компанія «ДТЕК Східенерго» із групи ДТЕК Ріната Ахметова перестала оплачувати газ, який відбирає для виробництва тепла та електроенергії на Луганскій ТЕС.

Про це ідеться у листі ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» до Офісу президента та Кабінету Міністрів, копія якого є у розпорядженні видання «Наші гроші».

За даними державного оператора, «ДТЕК Східенерго» несанкціоновано та безоплатно за лютий-березень відібрав газу на 241 млн грн. Бо виявилось, що у компанії взагалі немає жодного постачальника газу.

При цьому компанія Ахметова у лютому подала до Господарського суду Луганської області позов проти АТ «Луганськгаз». Суд задовольнив клопотання про забезпечення позову і заборонив «Луганськгазу» обмежувати поставки газу на Луганську теплоелектростанцію.

Окрім цього, за даними НАК «Нафтогаз України», «ДТЕК Східенерго» не заплатив державному оператору за поставки газу ще 707 млн грн.

Також з 1 липня минулого року компанія ДТЕК перестала платити за транспортування електроенергії державними мережами при її експорті. За даними «Наших грошей», станом на березень такий борг складає близько 700 млн грн.

Таким чином сумарний борг компанії ДТЕК Ахметова перед державою склав вже понад 1,6 млрд грн., з яких 948 млн грн – це борги за газ, який був відібраний та спожитий.

Компанія ДТЕК видобуває 90% українського вугілля та володіє 70% усіх вугільних електростанцій та найбільшими сонячними та вітроелектростанціями. ДТЕК продає свою електроенергію в Україні на 75% дорожче, аніж у Європі.

За минулий рік компанія ДТЕК отримала прибуток EBITDA (операційний прибуток до амортизації, сплати податків та відстотків) у розмірі 15,5 млрд грн. Влітку минулого року Ринат Ахметов купив віллу у Франції за 200 млн євро.

Днями Ринат Ахметов пожертвував 300 млн грн на закупку тестів для боротьби з коронавірусом.

Нагадаємо:

  • З 2014 року року компанії українського бізнесмена Ріната Ахметова придбали активів на суму приблизно 22 млрд грн.
  • На початку 2019 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії Ріната Ахметова ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» на придбання у «VS Energy» акцій «Київобленерго» і «Одесаобленерго» у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах. Цим придбанням група Ріната Ахметова суттєво перевищила поріг 35% на ринку поставок електроенергії, що є структурною ознакою монополії на ринку.
  • Наприкінці 2019 року компанії групи ДТЕК Ріната Ахметова перестали платити за послуги передачі енергії державній компанії «Укренерго» і станом на 10 січня накопичили борг у розмірі 544,48 млн грн.