У Держприкордонслужбі пояснили, як можна отримати дозвіл на перетин закритих КПВВ на Донбасі

У Державній прикордонній службі України пояснюють, що у громадян є два варіанти отримати дозвіл на перетин лінії розмежування через тимчасово закриті КПВВ на Донбасі.

КПВВ «Гнутове» Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомив начальник Управління прикордонного контролю Департаменту охорони державного контролю Держприкордонслужби Юрій Лисюк, передає портал «Донецкие новости».

«Перший варіант – написати лист на ім’я голови Держприкордонслужби. Другий – прибути безпосередньо на КПВВ з відповідним пакетом підтверджуючих документів. Не просто на словах, що у людини є якась проблема, а повинні бути підтверджуючі документи – копії, оригінали. Старший по зміні це розглядає, і в разі позитивного розгляду, перетин дозволено», – сказав Лисюк.

За його словами, є непоодинокі випадки, коли було прийнято рішення про дозвіл на перетин лінії розмежування. «Таких рішень досить багато. Кожен день вони приймаються, може бути, і по кілька десятків. Всі питання розглядають досить швидко і оперативно. Якщо заздалегідь лист отримано, тут, зрозуміло, процедура – лист розглянули, написали відповідь, відправили – це трохи довше. Але якщо безпосередньо на КПВВ людина приїжджає з документами, звертається, то тоді набагато швидше приймається рішення», – зазначив начальник Управління прикордонного контролю.

Він також пояснив, чи пропустять прикордонники людини, у якого немає повного пакету документів через ті чи інші обставини, або якщо немає прописки на підконтрольній території. «Ці питання беруться до уваги. І рішення приймається командувачем Об’єднаних сил. Це питання розглядається різнобічно, і в разі потреби людину пропускають, якщо підстав недостатньо – не пропускають», – резюмував Лисюк.

Також він розповів, що в Луганській області визначені два дні на тиждень, коли громадяни можуть подати заяву на включення в список для перетину лінії розмежування з гуманітарною метою. Хоча в Донецькій і Луганській областях КПВВ тимчасово не працюють, але по Луганській області в рамках роботи Тристоронньої контактної групи був прийнятий механізм пропуску людей в окремих випадках.

«Цей механізм полягає в тому, що в тиждень визначено два дні – це середа і субота – коли громадяни подають списки, і за списками ми пропускаємо в ОРДЛО, і, відповідно, звідти пропускають. Невелика кількість, але це ті, кому гостро потрібно перетнути лінію розмежування з гуманітарних питань. І якщо командувач Об’єднаних сил приймає рішення – громадяни перетинають лінію розмежування», – сказав Лисюк.

У той же час по Донецькій області такий механізм ще не прийнятий. «Домовленість поки що відсутня. Пропуск не здійснюється ні в одну, ні в іншу сторону. Однак бувають поодинокі випадки, коли громадяни прибувають до нас з непідконтрольною території, то командувачем Об’єднаних сил приймається рішення, і такі громадяни пропускаються», – зазначив начальник Управління, уточнивши, що в Донецькій області повністю припинила пропуск саме так звана «ДНР».

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine