Навіть при закритих КПВВ пропуск осіб через лінію розмежування можливий за обставин «гуманітарного характеру»

Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів».

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил (ООС).

«Наголошуємо, що у подальшому, на період дії обмежень, пропуск осіб через лінію розмежування буде можливий лише за надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, зазначили у штабі, тільки з неділю, 22 березня, враховуючи виняткові обставини, було прийнято 35 індивідуальних рішень щодо пропуску громадян через КПВВ у зв’язку з критично важливими життєвими ситуаціями.

Командування Об’єднаних сил закликало громадян з розумінням ставитися до тимчасових обмежень та враховувати їх при плануванні своїх поїздок через лінію розмежування.

Як повідомлялося, з 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.

Нагадаємо:

  • З кінця лютого 2020 року для недопущення поширення коронавірусу українські прикордонники посилили заходи контролю у КПВВ на Донбасі. У всіх громадян, які слідують з окупованої території через лінію розмежування, перевіряють температуру тіла.
  • З 7 березня введені тимчасові обмеження на перетин КПВВ через поширення на окупованому Донбасі випадків захворювання на гострі респіраторні захворювання, збудником яких, ймовірно, є коронавірус. У разі виявлення ознак захворювання на коронавірусну інфекцію в жителів тимчасово окупованих територій, їх пропускають через лінію розмежування.
  • З 16 березня за наказом Командувача Об’єднаних сил для протидії поширенню коронавірусу на два тижні тимчасово обмежений перетин КПВВ на Донбасі в обох напрямках. Мешканці непідконтрольних територій, які виїхали на підконтрольну територію до цієї дати, зможуть повернутись додому. Разом з тим буде продовжений термін верифікації для отримувачів соціальних виплат, тому соціальні та пенсійні виплати припинятись не будуть.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine