У Мінреінтеграції пояснили, які гуманітарні обставини дають підстави на перетин закритих КПВВ на Донбасі

У міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.

КПВВ «Гнутове» Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Зокрема, за ініціативи Мінреінтеграції до переліку гуманітарних обставин, які надають підстави для перетину лініє розмежування, було запропоновано включити: необхідність дотримання принципу єдності сім’ї; випадки смерті або важкої хвороби близьких родичів; тяжкі або хронічні хвороби, які потребують невідкладного медичного втручання; різні способи підтвердження фактичного проживання на підконтрольній або тимчасово окупованій території та інше.

«Цей механізм довів свою дієвість. Наприклад, протягом 20-22 березня щоденно перетинало лінію дотику на Донбасі за окремим рішенням Командувача ОС близько 100 осіб», – зазначили у міністерстві.

Як повідомлялось, незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів».

Нагадаємо:

  • З 16 березня за наказом Командувача Об’єднаних сил для протидії поширенню коронавірусу на два тижні тимчасово обмежений перетин КПВВ на Донбасі в обох напрямках. Мешканці непідконтрольних територій, які виїхали на підконтрольну територію до цієї дати, зможуть повернутись додому. Разом з тим буде продовжений термін верифікації для отримувачів соціальних виплат, тому соціальні та пенсійні виплати припинятись не будуть.
  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine