В Одеській області на полігоні тривають випробування української ракети «Вільха-М»

Новини
Фото: Facebook Генеральний штаб ЗСУ

В Одеській області на Державному випробувальному полігоні «Алібей» у Татарбунарському районі тривають льотні випробування вітчизняної ракети «Вільха-М». Високоточний боєприпас потрапив точно в ціль з першого пуску.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

«За активної участі фахівців Збройних Сил України продовжується послідовна реалізація української ракетної програми. На Державному випробувальному полігоні в Одеській області в рамках підготовки до проведення державних випробувань тривають льотні випробування української ракети «Вільха-М», – йдеться у повідомлені.

Як зазначили у Генштабі ЗСУ, високоточний 300 мм реактивний боєприпас «Вільха-М» потрапив точно в ціль з першого пуску.

«Вільха-М» – проект створення високоточних 300 мм реактивних боєприпасів з максимальною дальністю понад 100 км, які виробляються підприємствами оборонно-промислового комплексу України за замкненим циклом.

«Вільха-М» є логічним продовженням робіт по темі вже прийнятої на озброєння високоточної системи залпового вогню «Вільха», метою яких є збільшення дальності дії системи. Якщо для звичайної «Вільхи» вона становить біля 70 км, то для «Вільхи-М» вона складає 110-120 км.

«Вільха» – український проект зі створення реактивної системи залпового вогню з коректованим 300-мм боєприпасом на базі радянської РСЗВ 9К58 «Смерч». Розроблена конструкторами державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами оборонно-промислового комплексу України.

Нагадаємо:

  • В грудні 2017 року ракетний комплекс «Вільха» пройшов перші успішні випробування.
  • 10 квітня 2018 року почалися державні випробування РЗСО «Вільха»
  • 25 квітня 2019 року в Одеській області пройшли випробування реактивних систем «Вільха-М» і «Вільха-Р». Під час серії запусків були перевірені тактико-технічні характеристики ракет, систем наведення і можливості модернізованої «Вільхи» знищувати цілі за мінімальний час після отримання завдання на враження.
  • 13 липня 2019 року в Україні завершились державні випробування вітчизняного ракетного комплексу та реактивного боєприпасу до нього «Вільха-Р».
  • 18 грудня 2019 року пройшли успішні випробування високоточної ракети вітчизняного виробництва «Вільха-М». На полігоні в Одеській області під час пуску двох ракет на відстань понад 100 км кругове відхилення склало менш ніж 30 метрів.