РНБО повідомила про успішні випробування української ракети «Вільха-М» (відео)

Новини
РСЗО «Вільха» Фото: ukroboronprom.com.ua

В Україні пройшли успішні випробування високоточної ракети вітчизняного виробництва «Вільха-М». На полігоні в Одеській області під час пуску двох ракет на відстань понад 100 км кругове відхилення склало менш ніж 30 метрів.

Про це повідомляє Рада національної безпеки і оборони України.

«Учора відбулися чергові випробування ракет вітчизняного виробництва. ДККБ «Луч» здійснив 2 успішних запуски ракети «Вільха-М» на відстань більше 100 км. Кругове відхилення склало менш ніж 30 метрів», – йдеться у повідомленні.

Після випробувань секретар РНБО Олексій Данилов висловив переконання, що цей вид озброєнь дозволить Збройним Силам України успішно виконувати цілий ряд завдань тактичного характеру.

«Система залпового вогню «Вiльха-М» буде в ЗСУ найпотужнішим за дальністю ураження озброєнням сухопутного базування. «Вільхою-М» пiсля прийняття її на озброєння можна буде вражати рiзноманiтнi сухопутнi цiлi та вирішувати оперативно-тактичнi завдання. Вітаю наших конструкторів і військових!», – зазначив Данилов на своїй сторінці у Facebook.

Подробиці випробувань, в коментарі виданню Defense Express, повідомив генеральний директор – Генеральний конструктор Державного Київського конструкторського бюро «Луч» Олег Коростельов.

«ДККБ «Луч» успішно завершено етап випробувань системи «Вільха-М», який передує фінальним державним випробуванням. Відстань до цілі становила понад 110 км, а відхилення склало лічені метри. Таким чином, «Вільха-М» довела всі задані характеристики, як по дальності, так і по точності ураження цілей, які висувались замовником. Наразі «Луч» готується до проведення державних випробувань, за результатом яких очікується прийняття «Вільхи-М» на озброєння українського війська. Розробка та виготовлення високоточної системи залпового вогню здійснюється силами виключно вітчизняних підприємств оборонної промисловості», – сказав Коростельов.

«Вільха-М» є логічним продовженням робіт по темі вже прийнятої на озброєння високоточної системи залпового вогню «Вільха», метою яких є збільшення дальності дії системи. Якщо для звичайної «Вільхи» вона становить біля 70 км, то для «Вільхи-М» вона складає 110-120 км.

«Вільха» – український проект зі створення реактивної системи залпового вогню з коректованим 300-мм боєприпасом на базі радянської РСЗВ 9К58 «Смерч». Розроблена конструкторами державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами оборонно-промислового комплексу України.

Виробництво ракет здійснюватиметься в Україні за замкненим циклом.

Нагадаємо:

  • В грудні 2017 року ракетний комплекс «Вільха» пройшов перші успішні випробування. Тоді президент України Петро Порошенко заявляв, що на закупівлю і виробництво новітнього озброєння і військової техніки необхідно виділити 1,6 млрд грн, за які, зокрема, має бути налагоджено виробництво новітніх ракет комплексу «Вільха».
  • 10 квітня 2018 року почалися державні випробування РЗСО «Вільха»
  • 25 квітня 2018 року президент Петро Порошенко під час заключних вогневих випробувань РЗСО «Вільха» на Херсонщині поставив завдання розпочати серійне виробництво ракети в 2018 році, а в найближчому майбутньому почати постачання цих комплексів на озброєння української армії.
  • У січні 2019 року міністр оборони Степан Полторак повідомив, що в Україні почалося серійне виробництво вітчизняної ракетної системи залпового вогню «Вільха», яка використовує 300-мм боєприпаси з коректованою траєкторією польоту.
  • 25 квітня 2019 року в Одеській області пройшли випробування реактивних систем «Вільха-М» і «Вільха-Р». Під час серії запусків були перевірені тактико-технічні характеристики ракет, систем наведення і можливості модернізованої «Вільхи» знищувати цілі за мінімальний час після отримання завдання на враження.
  • 13 липня 2019 року в Україні завершились державні випробування вітчизняного ракетного комплексу та реактивного боєприпасу до нього «Вільха-Р».
  • 25 липня успішно відбувся черговий етап випробування РСЗВ «Вільха» зі збільшеною дальністю ураження.