Голосування щодо поправок до Конституції РФ про продовження президентства Путіна пройде 1 липня

Загальноросійське голосування щодо поправок до Конституції РФ, які дозволять Володимиру Путіну в 2024 році знову обиратися президентом на наступні два терміни, пройде 1 липня.

Володимир Путін проводить нараду з підготовки змін до Конституції РФ, 01.06.2020 Фото: kremlin.ru

Про це повідомляє телеканал «Настоящее время».

Глава ЦВК РФ Елла Памфілова на нараді з Путіним запропонувала провести голосування щодо поправок до Конституції Росії 1 липня.

«Вважаю, що запропонований варіант – 1 липня – дата підходяща», – сказав Путін. Пізніше на нараді він затвердив цю дату, переконавшись, що голосування не завадить проведенню Єдиного державного іспиту.

Путін доручив главам ЦВК, Росспоживнагляду і регіонів РФ забезпечити повну безпеку на дільницях і закликав росіян взяти найактивнішу участь в голосуванні.

«Дуже розраховую, що громадяни Росії візьмуть в голосуванні найактивнішу участь», – сказав Путін.

Співголова робочої групи щодо змін до Конституції Павло Крашенинников після наради заявив, що день голосування буде оголошено в Росії вихідним.

Раніше 1 червня видання «Комерсант» повідомило, що російський Центрвиборчком вирішив спростити порядок голосування за поправки до Конституції РФ. Зокрема, взяти участь в голосуванні можна буде достроково протягом шести днів, при видачі бюлетенів не будуть записувати паспортні дані, а всі бажаючі зможуть проголосувати дистанційно.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2020 року президент Росії Володимир Путін підтримав ідею «обнулення» президентських термінів, що дозволить йому обиратись на виборах у 2024 році. Держдума РФ у другому читанні підтримала внесення цієї норми до російської Конституції.
  • 11 березня Державна Дума, а за нею і Рада Федерації РФ остаточно схвалили законопроект про прийняття поправок до Конституції Росії, які дозволяють «обнулити» Володимиру Путіну попередні президентські терміни і в 2024 році знову обиратися президентом РФ, займати цю посаду два терміни поспіль – до 2036 року.
  • 17 березня Путін призначив на 22 квітня загальноросійське голосування за запропонованими ним поправкам до Конституції РФ. В указі, підписаному російським президентом, йдеться, що на голосування буде винесено питання: «Ви схвалюєте зміни до Конституції Російської Федерації?».
  • 25 березня Путін заявив, що загальноросійське голосування щодо поправок до Конституції РФ, раніше заплановане на 22 квітня, через пандемію коронавірусу буде перенесено на більш пізню дату.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine