Хто з переселенців увійшов до складу групи української делегації в ТКГ по Донбасу: список

До складу групи переселенців української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу увійдуть два журналісти, лікар, юрист і голова громадської організації. Участь у ній вже підтвердили українські журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш, вони представлятимуть на переговорах Донеччину. Журналіст Станіслав Асєєв повідомив про те, що йому пропонували увійти до складу групи, але він відмовився. 

Фото: presalibera.net

Журналісти пояснили, що консультації з переселенцями не є «Консультативною радою», ідею створення якої просував голова ОП України Андрій Єрмак. Про прямі переговори з бойовиками, підконтрольних Кремлю «ДНР» і «ЛНР», також не йдеться.

Крім того, вони виступають проти закріплення в Конституції України особливого статусу ОРДЛО. А вибори на непідконтрольній Україні території вважають можливими лише після відновлення контролю над окупованою Росією ділянкою кордону і за українськими законами – «з поверненням українського ТБ, українських журналістів, українських політичних партій і переселенців».

«Мені запропонували увійти до складу української делегації у Мінській ТКГ. Сьогодні вже братиму участь у роботі політичної підгрупи», – пише Гармаш.

«Відсьогодні я беру участь у засіданнях Тристоронньої контактної групи по Донбасу», – написав на своїй сторінці в Facebook Казанський.

«Щодо особисто мене: так, мені надходила така ж сама пропозиція від пана Резнікова долучитись до цього процесу у Мінську. І так, я особисто відмовився, бо не вважаю для себе можливим приймати в цьому участь саме у такому форматі. Як відомо, з нашого боку ТКГ поповнили Денис Казанський та Сергій Гармаш. Обох знаю досить довгий час: люди, в репутації яких не маю жодних сумнівів», – написав Асєєв.

Віце-прем’ер-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков виключив створення Консультативної ради в Тристоронній контактній групі (ТКГ) по врегулюванню ситуації на Донбасі, оскільки питання про її формування вже є недоцільним.

Нагадаємо: 

  • 11 березня на зустрічі ТКГ за участю голови Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника глави Адмінстрації президента РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ. Однак заплановану на 25 березня зустріч у Мінську скасували через коронавірус. Саме на цей день було заплановано підписання рішення ТКГ про створення Консультативної ради.
  • 13 березня ZN.UA опублікувало прийнятий Тристоронньою контактною  групою у Мінську документ, за яким «Окремі райони Донецької та Луганської областей» набувають суб’єктності у переговорах, а їхній статус прирівнюється до статусу України.
  • Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак стверджував, що створення Консультативної ради як дорадчого органу в межах політичної підгрупи ТКГ не створює правового поля для визнання ОРДЛО/
  • Патріоти Донбасу закликали президента України Володимира Зеленського відмовитися від створення Консультаційної ради з РФ і ОРДЛО.
  • На початку квітня МЗС РФ виступив із заявою, в якій звинуватив партнерів по нормандському формату – представників України, Німеччини і Франції – в «політичних іграх» і відступі від домовленості створити «Консультативну раду» з бойовиками на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine