У «ДНР» розробляють «альтернативні механізми» пропуску через КПВВ на лінії розмежування

«Влада» так званої «ДНР» розробляє «альтернативні механізми» пропуску через КПВВ на лінії розмежування, які вони закрили 28 червня лише через тиждень після відкриття нібито через погіршення ситуації з пандемією коронавірусу на підконтрольній Україні території.

КПП «ДНР» в Оленівці Донецької області Фото: dontimes.ru

Про це заявила так звана «міністр закордонних справ ДНР» Наталія Ніконорова в інтерв’ю сепаратистському ресурсу ДАН.

«Усвідомлюючи всю необхідність прийняття кроків щодо забезпечення прав громадян, які опинилися у важкій життєвій ситуації, владою «ДНР» опрацьовуються альтернативні механізми, які дозволять в безпечному режимі для санітарно-епідеміологічної обстановки в «Республіці» здійснити пропуск бажаючих через КПВВ за відсутності узгодження таких механізмів Києвом», – сказала Ніконорова.

За її словами, незважаючи на повторне закриття КПВВ в «ДНР», «Міжвідомчий штаб з попередження коронавірусу» продовжує роботу з розгляду звернень та складання списків на пріоритетний пропуск через КПВВ для певних категорій громадян.

Зокрема сказала Нуконорова, право на внесення до списку обумовлено наявністю одного з таких підстав, як проходження лікування на території «ДНР», проходження навчання або здійснення трудової діяльності в «ДНР», необхідність догляду за хворим, возз’єднання з сім’єю, що проживає по іншу сторону від лінії зіткнення.

Вона також пояснила, що для того, щоб отримати дозвіл на в’їзд в «ДНР» потрібно зібрати необхідний пакет документів і подати в «міжвідомчий оперативний штаб».

«Після збору всіх необхідних в кожному конкретному випадку документів і їх розгляду, штаб приймає рішення про включення громадян у дані списки. Саме по ним найближчим часом буде здійснюватися пропуск бажаючих в’їхати на нашу територію після того, як буде прийнято рішення про організацію наступного гуманітарного коридору на КПВВ», – зазначила Ніконорова.

Нагадаємо:

  • 10 червня на Донбасі відкрилися після карантину КПВВ «Мар’їнка» (Донецька область) і пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область). Всім, хто слідує з тимчасово окупованої території України, роблять безконтактний температурний скринінг тіла і проводять опитування щодо контакту з хворими на COVID-19. Людей (крім тих, хто прибуває для участі у ЗНО) пропускають тільки за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.
  • З 28 червня «влада» так званої «ДНР» закрила єдиний працюючий на території Донецької області КПВВ «Оленівка» на лінії розмежування, який знаходиться навпроти українського КПВВ «Новотроїцьке» і був відкритий лише 22 червня після тримісячної перерви в роботі через введення карантину. Причина закриття – нібито погіршення ситуації з пандемією коронавірусу на підконтрольній Україні території.
  • Кабмін вніс зміни до постанови, якою регулюється порядок самоізоляції та обсервації громадян, які перетинають КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом. Зокрема, передбачено припинення самоізоляції та обсервації особи у разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, який отримано після перетину КПВВ. Аналогічний порядок передбачений і для громадян, які перетинають державний кордон України.
  • За інформацією Держприкордонслужби України, на Донбасі окупанти блокують роботу всіх КПВВ в Донецькій області. На лінії розмежування пропуск громадян здійснюється лише у КПВВ «Станиця Луганська» у Луганській області.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine