Рада призначила головою Нацбанку керівника державного Укргазбанку Кирила Шевченка

Верховна Рада 16 липня призначила головою Національного банку України голову правління державного Укргазбанку Кирила Шевченка, кандидатуру якого парламенту запропонував президент Володимир Зеленський.

Голова правління НБУ Кирило Шевченко, Верховна Рада, 16.07.2020 Фото: УНІАН

За проект відповідної постанови №3857, внесеної в Раду 15 липня, проголосували 332 народних депутати, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію телеканалу «Рада».

Кандидатуру Шевченко підтримали 226 нардепів фракції «Слуга народу», 40 – фракції «Опозиційна платформа – За життя», 21 – фракції «Батьківщина», 15 – групи партії «За майбутнє», 17 – групи «Довіра» і 13 позафракційних. Фракцій «Європейська солідарність» і «Голос» не дали жодного голосу.

«Призначити Шевченка Кирила Євгеновича на посаду голови Національного банку України», – йдеться в документі.

Шевченко з травня 2015 року обіймав посаду голови правління Укргазбанку.

Кирило Шевченко, 1972 р.н., має досвід роботи в банківському секторі з 1994 року. Працював в «Українському кредитному банку», банках «Аваль» і «Фінанси і кредит», де зайняв посаду заступника голови правління.

У 2006 році Шевченко очолив Державну іпотечну установу, в 2009 році був штатним радником прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. У 2009 році увійшов до наглядової ради Укргазбанку, після націоналізації якого став першим заступником голови його правління.

У 2010 році Шевченко з партнерами придбав банк «Терра» і до його продажу був головою його правління. У 2012-2014 роках був радником керівника Ощадбанку. У жовтні 2014 року повернувся до Укргазбанку на колишню посаду. У квітні 2015 року Шевченко переміг на відкритому конкурсі на посаду голови правління Укргазбанку.

Як повіломлялось, 3 червня Верховна Рада на позачерговому засіданні звільнила Якова Смолія з посади голови Національного банку України. Ексголова НБУ заявив, що його відставка – це протест проти політичного тиску на Нацбанк, а також сигнал і застереження від спроб підірвати інституційні основи центрального банку країни.

Нагадаємо:

  • 1 липня нолова Національного банку України Яків Смолій написав і подав президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням через систематичний політичний тиск, який протягом тривалого часу здійснюється на НБУ.
  • Посли країн «Великої сімки» (G7) застерегли від відкату реформ в Україні внаслідок підриву незалежності Нацбанку України, про що свідчить заява про звільнення голови НБУ Якова Смолія через політичний тиск, який здійснюється на центробанк.
  • 2 липня президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект постанови про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine