Путін переніс на 20 липня поїздку в Керч на церемонію закладки кораблів для ВМФ РФ – Пєсков

Президент Росії Володимир Путін переніс на 20 липня намічену раніше на 16 липня поїздку в окупований Крим для участі в церемонії закладки універсальних десантних кораблів (УДК) для ВМФ РФ на вкраденому в України керченському суднобудівному заводі «Залів».

Президент РФ Володимир Путін и його речник Дмитро Пєсков Фото: ТАСС

Про це повідомив журналістам прес-секретар глави Кремля РФ Дмитро Пєсков, передає агентство ТАСС.

«Сьогодні відбулися зміни у робочих планах президента: раніше анонсована нами поїздка в Крим і участь в церемонії закладки нових бойових кораблів відбудеться в понеділок, робоча поїздка до Криму перенесена на понеділок», – сказав Пєсков.

За його словами, 16 липня «президент буде працювати в Ново-Огарьово і сьогодні він дасть старт бюджетному процесу».

Як повідомлялося, 16 липня Володимир Путін планував в окупованому Криму взяти участь у церемонії закладки універсальних десантних кораблів для ВМФ РФ на керченському суднобудівному заводі «Залів». Ці вертольотоносці проекту 23900 «Прибой» мають замінити так і не передані Францією через введення проти Росії санкцій Євросоюзу УДК типу «Містраль».

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Росією, 24 серпня 2014 року керівництво та акціонери ВАТ «Суднобудівний завод «Залів» (Керч) заявили про рейдерське захоплення підприємства, здійснене ТОВ «Суднобудівний завод «Залів», зареєстрованим за кілька днів до цього в Москві, при силовій участі представників так званої «Самооборони Крыму». Найбільшим акціонером ВАТ був український бізнесмен Костянтин Жеваго.
  • У 2016 році Франція передала єгипетському ВМФ перший десантний вертольотоносець типу «Містраль», який від початку будувався для Росії, але після скасування угоди в зв’язку з введеними проти РФ санкціями за окупацію Криму і військову агресію на Донбасі, був куплений Єгиптом.
  • 23 вересня 2019 року «заступниця міністра промислової політики Криму» Олена Елекчян підтвердила підготовку суднобудівного заводу «Залів» в Керчі до розміщення проекту будівництва універсального десантного корабля (УДК) – вертольотоносця для ВМФ Росії.
  • У грудні 2019 року джерела в оборонно-промисловому комплексі РФ повідомили, що перші два УДК закладуть на заводі «Залів» в Криму в травні 2020 року.
  • РФ витратить 100 млрд рублів на будівництво перших двох російських універсальних десантних кораблів (УДК) на суднобудівному заводі «Залів».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine