Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17

Європейський Союз закликав Росію визнати причетність до збиття літака авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу MH17 у небі над Донбасом 17 липня 2014 року.

Реконструкція уламків літака рейсу MH17 в Нідерландах Фото: picture-alliance/AP Photo/P.Dejong

Про це йдеться у заяві високого представника Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля, опублікованій на сайті Європейської Ради.

«17 липня ми вшановуємо шості роковини збиття літака рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній», коли загинули 298 людей 17 національностей. Європейський Союз глибоко співчуває всім, хто втратив своїх рідних», – зазначив Боррель.

Він також вказав, що Європейський Союз ще раз наголошує на повній підтримці усіх заходів, спрямованих на встановлення істини, забезпечення правосуддя для 298 жертв збитого рейсу MH17 та їхніх близьких родичів і притягнення причетних до відповідальності згідно з Резолюцією Ради Безпеки ООН №2166.

«Посилаючись на свої попередні заяви, Європейський Союз відзначає всі кроки, здійснені у цьому відношенні, та очікує, що Росія визнає свою причетність і повністю сприятиме зусиллям зі встановлення відповідальності», – заявив високий представник Євросоюзу.

Як повідомлялось, Нідерланди подадуть позов проти Росії до ЄСПЧ через її роль у збитті літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році. У ньому йдеться про порушення Росією трьох статей Європейської конвенції з прав людини.

В Окружному суді Гааги триває судовий процес у справі щодо збитття літака «Малайзійських авіаліній». Слухання поновляться 31 серпня, коли захист родичів жертв катастрофи отримає можливість звернення до суду, щоб відповісти на запитання щодо можливих вимог про відшкодування збитків.

Нагадаємо: 

  • 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • СБУ встановила понад 150 причетних до транспортування комплексу «Бук» у катастрофі Boeing 777 рейсу MH17.
  • У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети, яка збила малайзійський Boeing-777 рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, заявив керівник слідчої групи Фред Вестербеке.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine