У «суді» Армянська оголосили обвинувальний висновок у «справі Джемілєва»

У «Армянському міському суді» 23 липня 2020 року оголосили обвинувальний висновок у «кримінальній справі» щодо лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв Фото: Reuters

Справа Джемілєва розглядає «суддя» Ісроілова Венера Улугбековна.

В ході засідання адвокат Микола Полозов заявив низку клопотань, в тому числі вимогу призупинити судове провадження на тій підставі, що Джемілєву заборонений в’їзд на територію РФ, і це перешкоджає йому особисто брати участь в судовому процесі. Також адвокат заперечував проти заочної форми розгляду справи, оскільки суду відоме місцезнаходження підсудного і підстав для розгляду справи в його відсутність не має.

Засідання пройшло у відкритому режимі. За клопотанням адвоката до залу було допущено 4 слухачів. Однак, при вході в «суд» у слухачів вимагали не проносити з собою мобільні телефони та інші пристрої, пише Кримська правозахисна група.

За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

За його словами, у справі Мустафи Джемілєва і глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова фігурує один і той же слідчий – Магомед Магомедов.

Мустафа Джемілєв заявив, що кримінальну справу російської ФСБ, порушену проти нього в окупованому Криму, використовують для подальшого витіснення кримських татар з півострова.

Нагадаємо:

  • 8 червня «Слідче управління СК РФ по Республіці Крим» передало в «суд» справу стосовно Мустафи Джемілєва без повідомлення обвинуваченого і захисників. Справа буде заочно слухатись в «Армянському міському суді», її буде розглядати «суддя» Венера Ісроілова.
  • 13 квітня 2020 року російські слідчі в Криму пред’явили обвинувачення Мустафі Джемілєву за трьома статтями в рамках попереднього слідства: за ч.3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону РФ), по ч.1 ст. 222 КК РФ (незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) і за ч. 1 ст 224 КК РФ (недбале зберігання вогнепальної зброї, яка створила умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило смерть людини або інші тяжкі наслідки). Перша стаття стосується подій 3 травня 2014 року, коли Джемілєв намагався потрапити в окупований Крим через пункт пропуску «Каланчак» на адмінкордоні з Херсонською областю. Тоді його не пропустили і він був змушений повернутися в Київ. Друга і третя статті мають відношення до справи сина Мустафи Джемілєва Хайсера, який в травні 2013 року у дворі свого будинку в Бахчисараї, випадково вистріливши з батьківської рушниці, вбив знайомого сім’ї. Спочатку суд у цій справі проходив на території України, проте після окупації Криму його перенесли в російський Краснодар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine