Конгрес США затвердив оборонний бюджет із санкціями щодо «Північного потоку-2»

Новини
Судно компанії Allseas укладає труби для газопроводу «Північний потік-2» Фото: picture alliance/dpa/B.Wusteneck

Сенат Конгресу США схвалив бюджет національної оборони на наступний фінансовий рік, який серед іншого передбачає санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє сайт Конгресу.

«За» проголосували 86 сенаторів, «проти» виступили 14. Окрім російського газопроводу, санкції також будуть діяти і проти «Турецького потоку», – повідомляє сайт Конгресу.

Передбачається, що обмеження будуть стосуватись осіб та компаній, які будь-яким чином сприяють будівництву газопроводів.

Сума бюджету становить 740 млрд доларів.

21 липня Палата представників США схвалила поправку, яка передбачає нові санкції щодо компаній, які допомагають Росії завершити будівництво спірного газопроводу «Північний потік-2» до Німеччини.

Нагадаємо:

  • 30 грудня 2019 року Україна і Росія підписали контракт на транзит російського газу до Європи терміном на п’ять років, мінімальна вартість якого – понад $7 млрд.
  • 1 березня 2018 року НАК «Нафтогаз України» виграв Стокгольмський арбітраж проти російського «Газпрому». За рішенням арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом узгоджених обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу на $2,018 млрд, за результатами двох арбітражних спорів на постачання і транзит «Газпром» має доплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд.
  • Через небажання виконати рішення арбітражу борг «Газпрому» перед «Нафтогазом» збільшується майже на $200 млн на рік у вигляді відсотків.