Окупанти в день свята послали Клименту припис з вимогою знесення храму в Євпаторії – глава ПЦУ Єпіфаній

Окупанти в Криму в день свята 20-річчя хіротонії (посвята в духовний сан) і служіння на кримській кафедрі послали Архієпископу Сімферопольському і Кримському ПЦУ Клименту припис з вимогою знесення українського православного храму в Євпаторії.

Фото: Релігійна правда

Про це заявив Митрополит Православної церкви України Єпіфаній, повідомляє прес-служба ПЦУ.

«Владика Климент з духовенством і паствою зараз знаходяться в важких обставинах гонінь і утисків від окупаційної влади. Саме в день свята, 23 липня, вони послали йому припис з вимогою знесення українського православного храму в Євпаторії. Кафедральний храм святих Володимира і Ольги в Сімферополі, незважаючи на всі спроби окупантів згасити в ньому лампаду молитви і богослужіння, продовжує бути світильником віри. В лютому 2014 року в українській Крим, на Вашу рідну землю, прийшли чужинці-окупанти. Їхній прихід довго готували, в тому числі й ті, хто перед цим всіляко намагався викоренити осередки українського православ’я на цих землях», – йдеться в повідомленні.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент 23 липня 2020 року отримав постанову так званої «служби судових приставів Криму» про знесення церкви ПЦУ в Євпаторії у п’ятиденний термін. Площа ділянки, яку окупаційна адміністрація вимагає звільнити, усього 30 квадратних метрів.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП — ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня 2019 року архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
  • У серпні 2019 року земельну ділянку, виділену Сімферопольською міськрадою в 2013 році Кримській єпархії УПЦ КП для будівництва храму, окупаційна «влада» Сімферополя передала римо-католицькій громаді для будівництва кафедрального собору.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine