У МЗС фіналізували концепцію створення Міжнародної платформи «Крим – це Україна»

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляє, що в МЗС України фіналізували концепцію створення спеціального міжнародного формату для Криму - Міжнародної платформи «Крим - це Україна».

Про це він сказав під час робочої поїздки в Брюссель, повідомляє прес-служба Кабміну.

«На першому етапі це буде консультативно-координаційний формат. Однак, в майбутньому ми не виключаємо його перетворення в переговорний», – сказав Шмигаль на зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Боррелем.

Він зазначив, що дана платформа повинна займатися всім спектром наслідків окупації – від гуманітарного до безпекового вимірювання.

«Мілітаризація Криму впливає на безпеку Південно-Східної Європи, зокрема регіону Чорного, Азовського і Середземного морів. Крім того, існує потреба в поліпшенні координації та підвищення ефективності санкційної політики, як і міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму в цілому», – підкреслив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль додав, що серед ключових учасників нової платформи  Україна хотіла б бачити держав-гарантів української безпеки, зокрема США, Велику Британію та Францію, Німеччину як ключову учасницю Нормандського формату, а також регіональних партнерів, що, як і Україна, зацікавлені у розв’язанні кримського питання та припиненні агресивної політики Росії.

«Ми сподіваємося і на підтримку цієї ініціативи з боку ЄС, НАТО і держав-членів, як і інших партнерів, які продемонстрували свою підтримку введенням кримських пакетів санкцій», – сказав глава уряду.

Нагадаємо:

  • Міністерство закордонних справ працює над створенням міжнародного переговорного майданчика з питання деокупації Криму. Росія, яка незаконно окупувала український півострів, в цей формат не увійде.
  • 2 липня 2020 року постійне представництво президента України в АРК, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і Комітет Верховної Ради з прав людини, деокупації, та реінтеграції ТОТ оприлюднили спільний документ, який окреслює єдиний державний підхід до низки питань, що стосуються окупованого Криму.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine