У «ДНР» пояснили, як можна виїхати на підконтрольну територію людям з пропискою по різні боки лінії розмежування

У так званій «ДНР» пояснили, яким чином можуть виїхати на підконтрольну Україні територію члени сім'ї, у яких є прописка по різні боки лінії розмежування. Зокрема, для виїзду або в'їзду в «ДНР» потрібно буде подавати заяву в штаб «Здоровое движение», який бере участь у формуванні списків людей, яким можуть дозволити пропуск через КПВВ «Оленівка» на окупованій території.

КПВВ

КПВВ «Оленівка» в «ДНР» Фото: dan-news.info

Про це розповів Сергій Кондрикінський, співробітник штабу «Здоровое движение», пише портал «Донецкие новости».

За його словами, якщо одні члени однієї сім’ї прописані на непідконтрольній Україні території, а інші – на підконтрольній, то з «ДНР» спокійно випускають тільки тих, хто прописаний на підконтрольній території, інші повинні подавати заявку в «республіканський» штаб «Здоровое движение» , щоб потрапити в дозвільний список.

«Якщо всієї сім’ї потрібно виїхати, то для прописаних в «ДНР» потрібно подати заявку, в ній вказати причину виїзду і докласти всі документи, які доведуть цю причину. Наприклад, кілька днів тому у нас був чоловік, у нього дочка і дружина прописані в Києві, у нього прописка тут, але сам він громадянин іншої держави – Азербайджану, і документ у нього закінчується. В даному випадку зрозуміло, що людина виїжджає в Україну на тривалий період, до того ж сім’я планувала повернутися на батьківщину на постійне місце проживання в Азербайджан. Тому в даній ситуації, як правило, приймаються позитивні рішення», – розповів Кондрикінський.

«А бувають ситуації, коли люди намагаються ввести в оману або обманюють. Наприклад, вони пишуть причину – возз’єднання сім’ї, через 3 дня вони надсилають іншій документа – виклик на роботу і тощо. І якщо у тебе возз’єднання сім’ї, згідно із заявою, в Польщі, а робота в Німеччині, то потрібно вибирати першорядне. Або ж ви на роботу їсте, або до сім’ї», – додав він.

Кондрикінський підкреслив, що позиція «ДНР» щодо виїзду громадян на підконтрольну територію полягає в тому, що у них «повинні бути причини і їх обгрунтування». «Якщо немає причин і обґрунтування, то сидіть вдома», – зазначив він.

Також Кондрикінський пояснив, чому «ДНР» не випускає на підконтрольну Україні територію громадян, що мають довідку внутрішньо переміщеного особи (ВПЛ).

«Довідку переселенця спочатку ніхто не розглядав як документ-підстави для виїзду. Більш того, ми розуміємо, що люди, які отримують українські пенсії, всі мають такі довідки. У нас сотні тисяч таких людей. Відповідно, ми розуміємо, що люди повинні виїхати, зняти свої гроші і повернутися назад, тому що там проживати їм ніде», – сказав він.

При цьому співробітник штабу «Здоровое движение», вважає, що всі переселенці, які дійсно проживають на підконтрольній Україні території, вже найшли спосіб як виїхати і виїхали з «ДНР».

«Ну, а нашим громадянам потрібно потерпіти, потрібно почекати. Все-таки дім є дім. Коли будуть зняті карантинні заходи, то усі спокійно виїдуть, знімуть свої пенсії», – підсумував Кондрикінський.

Як повідомлялось, у «ДНР» відкриватимуть гуманітарний коридор на лінії розмежування через КПВВ «Оленівка» по понеділках і п’ятницях.

Нагадаємо:

  • За інформацією Держприкордонслужби України, на Донбасі окупанти блокують роботу всіх КПВВ в Донецькій області. На лінії розмежування пропуск громадян здійснюється лише у КПВВ «Станиця Луганська» у Луганській області.
  • Правозахисник вказують, що у «ДНР» порядок формування списків на в’їзд з підконтрольною Україні території на окуповану залишається непрозорим. В результаті громадяни, що не потрапили в списки, не можуть перетнути лінію розмежування на Донбасі через встановлений «ДНР» КПВВ «Оленівка» і змушені ночувати біля українського КПВВ «Новотроїцьке».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine