У «ДНР» порядок формування списків на в’їзд на окуповану територію непрозорий, люди ночують на КПВВ – правозахисниця

У так званій «ДНР» порядок формування списків на в'їзд з підконтрольною Україні території на окуповану залишається непрозорим. В результаті громадяни, що не потрапили в списки, не можуть перетнути лінію розмежування на Донбасі через встановлений «ДНР» КПВВ «Оленівка» і змушені ночувати біля українського КПВВ «Новотроїцьке».

КПВВ

КПВВ «Новотроїцьке», Донецька область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомила монітор благодійного фонду «Право на захист» Анна Токарєва в ефірі телеканалу «ДОМ».

За її словами, 22 людини все ще не можуть потрапити на непідконтрольну територію, оскільки їх немає в списках, які формуються в «ДНР», а заявки, які подаються туди, можуть розглядатися від 15 до 30 днів.

«Ці списки ніхто не знає, як точно формуються. Заявки потрапляють то в спам, то в не прочитані. Тобто, дуже великі труднощі. На КПВВ «Новотроїцьке» знаходяться 22 особи, які мають на меті здійснити перетин», – сказала Токарєва.

«Зараз надійшла інформація від нашого бенефіціара про те, що зараз 11 осіб перебувають на зупинці. Ніч вони проводять в наметах ДСНС, тобто, вони не ночують на зупинках. Вода і їжа у них є», – додала правозахисниця.

Цю інформацію підтверджують українські прикордонники, які відзначають, що бойовики пропускають громадян через дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь» партіями, повільно і вибірково.

Зокрема, 17 липня о 12:00 через КПВВ «Новотроїцьке» на тимчасово окуповану територію (ТОТ) прослідувало 127 осіб і 4 транспортних засоби, а назад на підконтрольну територію – 24 особи та 4 транспортних засоби.

«Подорожуючі зазначають, що бойовики пропускають повільно і невеликими партіями осіб, які прямують з тимчасово окупованої території України. Обмеження та вибірковість пропуску бойовиками, в тому числі по дням тижня, підтверджується також інформацією Тристоронньої контактної групи», – повідомили в Держприкордонслужбі України.

У відомстві нагадали, що КПВВ «Новотроїцьке» функціонує в штатному режимі щодня з 07:00 до 20:00.

«Проте, зважаючи на дії незаконних збройних формувань, прикордонники інформують охочих вибути на ТОТ України про ризик непропуску. Мають місце непоодинокі випадки, коли подорожуючі в очікуванні на пропуску залишаються у «сірій зоні» перед блокпостом бойовиків на ніч, що несе додаткові ризики життю та здоров’ю громадян», – вказали прикордонники.

Як повідомлялось, 17 липня у так званій «ДНР» на один день відкрили для громадян КПВВ «Оленівка» на в’їзд і виїзд.

З початку введення карантину «ДНР» всього три рази відкривала на один день КПВВ «Оленівка» на в’їзд і виїзд – 25 червня, 7 липня і 13 липня. За день проїхати до Донецька з підконтрольної території встигали 200-300 людей. КПВВ «Оленівка» розташований на лінії розмежування навпроти українського КПВВ «Новотроїцьке» у Донецькій області.

Нагадаємо:

  • 10 червня на Донбасі відкрилися після карантину КПВВ «Мар’їнка» (Донецька область) і пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область). Всім, хто слідує з тимчасово окупованої території України, роблять безконтактний температурний скринінг тіла і проводять опитування щодо контакту з хворими на COVID-19. Людей (крім тих, хто прибуває для участі у ЗНО) пропускають тільки за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.
  • З 28 червня «влада» так званої «ДНР» закрила єдиний працюючий на території Донецької області КПВВ «Оленівка» на лінії розмежування, який знаходиться навпроти українського КПВВ «Новотроїцьке» і був відкритий лише 22 червня після тримісячної перерви в роботі через введення карантину. Причина закриття – нібито погіршення ситуації з пандемією коронавірусу на підконтрольній Україні території.
  • За інформацією Держприкордонслужби України, на Донбасі окупанти блокують роботу всіх КПВВ в Донецькій області. На лінії розмежування пропуск громадян здійснюється лише у КПВВ «Станиця Луганська» у Луганській області.
  • «Влада» так званої «ДНР» розробляє «альтернативні механізми» пропуску через КПВВ на лінії розмежування, які вони закрили 28 червня.
  • В ООН закликали всі сторони конфлікту на Донбасі вжити скоординовані і реалістичні заходи щодо відкриття КПВВ на лінії розмежування. 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine