Панама пообіцяла вводити суворі санкції щодо своїх кораблів за відвідування окупованого Криму – Єнін

Міністерство закордонних справ Панами пообіцяло суворо контролювати незаконний захід кораблів під панамським прапором в порти окупованого Криму. Проти порушників збираються використовувати санкції.

Севастопольський морський порт, фото: avelana.ru

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

За словами Єніна, сьогодні провели перші за вісім років політичні консультації з Панамою, панамську сторону, як повідомляється, представляв заступник глави МЗС Панами Федеріко Альфаро Бойдом.

«МЗС Панами візьме під контроль ситуацію за фактами порушень правил заходу в закриті порту АР Крим кораблями, які ходять під панамським прапором – порушників чекають суворі санкції!», – підкреслив він.

Українські суди заарештували 18 суден-порушників режиму закритих портів окупованого РФ Криму. Усього ж у кримінальному провадженні наразі 343 судна, арешт яких лише питання часу. Наступний крок кримської прокуратури та главку СБУ — звернення до Українського бюро Інтерполу для внесення суден у міжнародну базу розшуку.

У кейсовому кримінальному провадженні, яке розслідують Головне управління СБУ в АРК і прокуратура автономії, фігурують 343 судна-порушники, які незаконно заходили до закритих Україною портів окупованого Криму, повідомив начальник ГУ СБУ в АРК Євген Нетужилов у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань).

Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Кримські морські санкції: «граблі» для влади

Нагадаємо: 

  • В липні 2014 року Україна офіційно закрила порти Криму для міжнародного судноплавства. Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури від 16.06.2014 р «Про закриття морських портів» були закриті морські порти Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта і Євпаторія, а всі документи, видані капітанами морських портів з 15 липня 2014 року, є незаконними.
  • Порти Криму і Севастополя внесені до санкційних списків ЄС та США.  Для обходу санкцій використовується схема позапортової – рейдової перевалки вантажів у Керченській протоці або нейтральних водах з подальшим транспортуванням до закритих портів Криму.
  • За даними Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», Фонду «Майдан закордонних справ» і порталу BlackSeaNews, починаючи з 2017 року вже 50 суден-порушників позбавлені реєстрації прапору за заходи в закриті Україною порти окупованого Криму за вимогою постійного представництва України при Міжнародній морській організації (International Maritime Organization, IMO), яке використовує інформацію про порушників, зафіксовану українськими фахівцями-волонтерами.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine