На «Кримському Титані» стався викид сірчистого газу

На підприємстві «Кримський титан» (належить українському олігарху Дмитру Фірташу) в окупованому Криму в місті Армянськ на одному з цехів стався викид сірчистого ангідриду.

Вид на «непрацюючий» завод «Кримський титан» з боку Херсонщини, березень 2018 року Фото: investigator.org.ua

Про це 19 серпня заявив «голова міської адміністрації» Василь Теліженко.

За його словами, жителі міста почали скаржитися на неприємний запах, а влада пояснила це запуском виробництва.

18 серпня на підприємстві після тривалого простою запустили сірчанокислотне виробництво, після чого стався викид у межах промислового майданчика, що призвело до локального забруднення повітря, зазначив він.

Теліженко додав, що концентрація шкідливих речовин не перевищує допустимих норм і не має впливу на здоров’я людей. Також він сказав, що фахівці протягом трьох днів чотири рази на добу робитимуть заміри повітря.

«Сьогодні на адресу адміністрації міста стали надходити звернення від жителів міського округу Армянськ про появу неприємного запаху в атмосферному повітрі. Ми звернулися на адресу Вірменської Філії ТОВ «Титанові Інвестиції» з проханням повідомити про екологічну ситуацію на підприємстві.

За інформацією АФ ТОВ «Титанові Інвестиції», 19.08.2020 після тривалого простою проведений пуск сірчанокислотного виробництва. У момент переведення системи з режиму розігріву технологічним повітрям в робочий режим на сере о 7.20 в результаті взаємодії плавленой сірки з атмосферним повітрям від основного джерела сірчанокислотного виробництва труби технологічної стався викид сірчистого ангідриду, який привів до локального перевищення ГДК забруднюючої речовини в повітря робочої зони на території промислового майданчика підприємства (в межах тільки підприємства). Концентрація забруднюючої речовини впливу на здоров’я організму не має.
Станом на 9.00 концентрація забруднюючих речовин на території промислового майданчика підприємства не перевищує допустимі.

Додатково повідомляю, що на протязі трьох днів чотири рази на добу ГАУ РК «ЦЛАТІ» буде робити заміри повітря – ГДК шкідливих речовин в повітрі.
Також вже сьогодні відповідні заміри були зроблені лабораторією Головного управління МНС Росії по Республіці Крим, які показали, що в повітрі немає перевищень ГДК шкідливих речовин.

Вся інформація про результати, проведених досліджень, буде розміщуватися на офіційному сайті муніципального освіти, соціальних мережах в групах адміністрації, на сторінках глави адміністрації.

Дане питання знаходиться на контролі профільного міністерства. Ситуація в міському окрузі Армянськ стабільна, приводів для паніки немає!».

 

У підприємства «Кримський титан» (належить українському олігарху Дмитру Фірташу) в окупованому Криму, за словами «глави Криму» Сергія Аксенова, з’явився новий власник. Назва компанії та її бенефіціари не уточнюється.

«Кримський Титан» – хімічний завод українського олігарха Дмитра Фірташа в окупованому Армянську, для роботи якого потрібна ільменітова руда. Після припинення вантажних перевезень до окупованого Криму залізницею, в обхід санкцій ільменіт вже не один рік доставляють морем. Спочатку це була контрабанда ільменіту з українських родовищ через порт в Іллічівську. Зараз схема має новий маршрут: із турецького порту Самсун руду доправляють у Керченську протоку, де на рейдовій перевалці порту «Кавказ» перевантажують на російські судна і відправляють у керченський порт Камиш-Бурун.  В останні місяці у схемі поставок ільменіту з’явились і судна під українським прапором. Як виявив Центр журналістських розслідувань, вони записані на три компанії із однією адресою у Херсоні, однак легалізованою в Україні є лише одна із них.

Детальніше читайте в розслідуванні Центру журналістських розслідувань «Двоокис Фірташа».

Нагадаємо:

  • Після окупації Росією АР Крим та м.Севастополя кримський завод «Титан», що належить групі DF Group олігарха Дмитра Фірташа, був перейменований в Юкрейніан кемікал Продактс з юридичною адресою в Києві, а підприємство в Криму – як Армянська філія компанії. Його майно – титановий завод було передано в оренду спеціально створеному московському ТОВ «Титанові інвестиції». Таким чином «Кримський титан» діяв одночасно в двох юрисдикціях.
  • В розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям, завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).
  • В ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».
  • Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.
  • Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine