У «Кримського Титану» з’явилися нові власники – Сергій Аксенов

У підприємства «Кримський титан» (належить українському олігарху Дмитру Фірташу) в окупованому Криму, за словами «глави Криму» Сергія Аксенова, з'явився новий власник. Назва компанії та її бенефіціари не уточнюється.

ПрАТ «Кримський титан» Фото: rk.gov.ru

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на телеканал «Крим 24», підконтрольний окупаційному «уряду Криму». 

Новий власник має вирішити всі проблеми з погіршенням екологічної ситуації в Армянську через випари кислотонакопичувача підприємства «Кримський титан», заявив Аксенов.

«В серпні на підприємстві з’явився новий власник, який готує пропозиції в частині виконання дорожньої карти», – сказав Аксьонов під час «телемосту» з жителями Армянська. 

«Сподіваємося, що нові власники вживатимуть усіх заходів, щоб виконати взяті на себе зобов’язання. Або з ними, або без них переробка всіх цих шкідливих речовин в кислотонакопичувачі буде так чи інакше», – додав «глава Криму».

Також Аксенов пообіцяв, що якщо новий власник не впорається, то «Кримський титан» буде «націоналізований» окупаційною владою.

Як повідомлялось, у січні 2019 року суд Кіпру наклав арешт на рухоме і нерухоме майно бізнесмена Дмитра Фірташа на загальну суму $46 млн. Заходи торкнулися також головної компанії олігарха Group DF Holdings Limited, яка по суті керує всім бізнесом Фірташа. Приводом став позов російського банку ВТБ, якому заборгували дві структури бізнесмена — ПРАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» і ТОВ «Титанові інвестиції», які є власниками низки заводів в окупованому Криму. Загальна сума заборгованості складає понад 2,5 млрд руб.

Раніше російський ВТБ подав позов в Арбітражний суд Москви з вимогою стягнути $39,4 млн заборгованості з компанії «Юкрейніан Кемікал Продактс» (Київ, раніше – «Кримський титан»), якою володіє Фірташ.

22 серпня Арбітражний суд Москви відклав на 18 листопада справу про визнання банкрутом ТОВ «Титанові інвестиції». Таке рішення суд прийняв за клопотанням «міської адміністрації» Армянська (окупований Крим) та інших учасників процесу, в тому числі банку ВТБ. Суд зобов’язав «владу» Криму до наступного засідання представити свою позицію у спорі.

У травні 2019 року суд залучив до справи про банкрутство ТОВ «Титанові інвестиції» окупаційну «владу» Криму, оскільки «міськрада» Армянська не змогла поручитись за борги компанії. Раніше суд прийняв рішення проводити процедуру банкрутства ТОВ «Титанові інвестиції» як містоутворюючого підприємства для Армянська.

Суд залучив «Титанові інвестиції» в якості співвідповідача за позовом ВТБ проти української компанії Фірташа Ukrainian Chemical Products. Її борг перед банком, включена до реєстру, становить 2,5 млрд руб. Законність цих вимог була встановлена ​​в попередньому процесі.

Нагадаємо:

  • Після окупації Росією АР Крим та м.Севастополя кримський завод «Титан», що належить групі DF Group олігарха Дмитра Фірташа, був перейменований в Юкрейніан кемікал Продактс з юридичною адресою в Києві, а підприємство в Криму – як Армянська філія компанії. Його майно – титановий завод було передано в оренду спеціально створеному московському ТОВ «Титанові інвестиції». Таким чином «Кримський титан» діяв одночасно в двох юрисдикціях.
  • В розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям, завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).
  • В ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».
  • Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.
  • Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine