У Криму вистачає води для потреб населення, підстав для «гуманітарної катастрофи» не існує – секретар РНБО

В окупованому Криму місцевих водних ресурсів вистачає для задоволення господарсько-побутових потреб населення. Проблему водопостачання російських військових об’єктів та вкрадених в України підприємств на півострові має вирішувати окупаційна російська влада.

Олексій Данилов, секретар РНБО України Фото: Facebook Олексій Данилов

Про це написав секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данилов на своїй сторінці у Facebook.

«Жодних підстав для «гуманітарної катастрофи» на півострові через начебто нестачу води не існує. Місцеві водні ресурси здатні задовольнити господарсько-побутові потреби населення. А проблему водозабезпечення вкрадених промислових, сільскогосподарських та інших підприємств, а також російських військових об’єктів нехай розв’язує російська окупаційна влада», – зазначив Данилов.

Як повідомлялось, глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук допускає, що відновлення Україною поставок води в окупованого Росією Крим можливе в разі виникнення гуманітарної катастрофи на півострові. Він додав, що згідно з міжнародним правом відповідальність за водопостачання Криму несе Росія, як країна-окупант.

З 24 серпня в окупованому Криму почався перший етап обмежень водопостачання. Графіки подачі питної води введені в Сімферополі і ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів у зв’язку з обмілінням трьох водосховищ: Аянського, Партизанського і Сімферопольського – їх наповнення становить від 19 до 51%.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • У квітні 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов закликав жителів окупованого півострова економити воду.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine