У Криму вже 29 населених пунктів переведені на режимне водопостачання

В окупованому Криму через брак води у водосховищах и виснаження підземних свердловин вже 29 населених пунктів переведені на режимне водопостачання.

Фото: RFE/RL

Про це 21 вересня на нараді в «уряді Криму» щодо ситуації з водопостачання Сімферополя повідомив керівник підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов, передає Центр журналістських розслідувань.

«На ранок сьогоднішнього дня 29 населених пунктів переведені на режимне водопостачання або на підвезення води в зв’язку з тим, що дебет в свердловинах, скажімо так, зник. Я планую якусь кількість водовозок до завтрашнього дня перетягнути на Сімферопольську філію для того, щоб ними підстрахувати райони, в які не зможуть дотягнутись мої колеги», – сказав Баженов.

Він додав, що підприємство має намір закупити додаткові водовозки і вже є домовленність з заводом-виробником, який має почати їх постачати партіями протягом 30 днів. Також триває підготовка водіїв для цих автомобілів.

З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.

3 вересня гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що через тривалу посуху і малу кількості опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.

В Білогірському районі Криму російські військові перекрили річку Біюк-Карасу земляною греблею нижче Білогірського водосховища і з ставка, що утворився, почали качати воду на потреби Сімферополя. Нижче за течією річка, яка забезпечувала водопостачання населених пунктів на сході півострова, залишилася без води.

З 23 вересня обмеження подачі води планується ввести в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine